.:: مجله طب نما - اخبار - آخرین تحولات خاورمیانه؛ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آخرین تحولات خاورمیانه؛

افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان، ترور برادر «علی عبدالله صالح» در یمن، دعوت آلمان از هند برای ادامه خرید نفت از ایران، استقرار موشک انداز «آتش خورشید» در مرزهای عراق و سوریه و حضور نیروهای سوری در چهار کیلومتری جولان اشغالی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، امضای تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان عربستان و کویت نیز از جمله مهم ترین تحولات بوده است.

به گزارش «تابناک»؛ عصر چهارشنبه، وزیران امور خارجه کویت و عربستان سعودی تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان دو کشور را امضا کردند.

این تفاهم نامه توسط صباح خالد الحمد الصباح معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت و عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به امضا رسید.

در بیانیه وزارت خارجه کویت، اعلام شد، این تفاهم نامه در راستای تقویت هر چه بیشتر روابط دو کشور به امضا رسیده است.

استقرار موشک انداز «آتش خورشید» در مرزهای عراق و سوریه/امضای تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان عربستان و کویت/افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان/حضور نیروهای سوری در 4 کیلومتری جولان اشغالی

عادل الجبیر پیش از امضای قرارداد در نشستی با وزیر خارجه کویت درباره روابط دو کشور از جمله همکاری در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی گفت وگو کرد.

او همچنین با شیخ صباح الجابر الاحمد الصباح امیر کویت دیدار کرد.

هیأت دولت عربستان روز سه شنبه در نشست هفتگی خود موضوع تشکیل شورای هماهنگی با کویت را اعلام و عادل الجبیر وزیر امور خارجه را مأمور امضای این تفاهم نامه کرد.

افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان

ساعاتی پس از لغو سفر هیأتی عراقی به عربستان، بغداد و ریاض از گشودن باب همکاری جدید میان دو کشور خبر دادند.

منابع عراقی اعلام کردند، بانک تجارت عراق تصمیم به گشایش شعبه در عربستان پس از دریافت مجوز لازم از سوی سعودی ها گرفته است.

این منابع بیان کردند: از این اقدامات همکاری اقتصادی میان عراق و عربستان حمایت خواهند کرد.

فیصل الهیمص رئیس بانک تجارت عراق اعلام کرد: این سبب تقویت روابط بانکی و تجاری میان دو کشور و گسترش حوزه فعالیت آن می شود و برای بانک های عراقی تجربه جدیدی برای اولین بار محسوب می شود.

از سوی دیگر، طلعت حافظ سخنگوی رسمی بانک های عربستان در گفت وگو با الشرق الاوسط گفت: موافقت با مجوز افتتاح شعبه بانک تجارت عراق در عربستان برای عراق و بانک عراقی و بخش بانکی عربستان سودمند است. این در وهله اول مزایای زیادی برای نظام بانکی عراق دارد.

استقرار موشک انداز «آتش خورشید» در مرزهای عراق و سوریه

امنیت مرزهای عراق با سوریه با استقرار موشک اندازهای آتشبار (تی او اس-۱ ای) تقویت شد.

منابع عراقی اعلام کردند، استقرار این موشک اندازهای آتشبار موسوم به «تی او اس-۱ ای» در مرزها با هماهنگی دولت سوریه انجام شده و هدف از آن غلبه بر گروههای تروریستی است که فعالیت خود را در مناطق مرزی میان دو کشور از سر گرفته اند.

موشک انداز آتشبار «تی او اس -۱ آی» که نظامیان روس آن را «سولنتسیبرگ» (آتش خورشید) می نامند برای حمایت آتشباری از پیاده نظام و تانک ها و نیز برای گلوله باران نیروهای دشمن و انهدام زره پوش های سبک و خودروهای زرهی به کار می رود.

استقرار موشک انداز «آتش خورشید» در مرزهای عراق و سوریه/امضای تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان عربستان و کویت/افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان/حضور نیروهای سوری در 4 کیلومتری جولان اشغالی

شایان ذکر است، منابع عراقی قبلا اعلام کرده بودند، برای تأمین امنیت مرزها این کشور با استفاده از سیستم های پیشرفته، یک حصار متشکل از سیم های خاردار و برج های بتنی در مرز مشترک با سوریه با کمترین هزینه ساخته می شود و گشت های متناوب سیار نیز در نوار مرزی میان دو کشور راه اندازی خواهد شد.

ترور برادر «علی عبدالله صالح» در یمن

«محمد صالح الاحمر» وابسته نظامی دولت مستعفی یمن در بحرین و برادر ناتنی علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن بر اثر انفجار خودروی کاروان او در «مارب» واقع در شمال استان صنعا ترور و کشته شد.

منابع خبری یمن گزارش دادند، در این سوءقصد، محمد صالح الاحمر و تعدادی از همراهانش کشته شدند.

فرماندهی ستاد کل ارتش دولت مستعفی یمن نیز با صدور بیانیه‌ای خبر کشته شدن الاحمر را تأیید کرده است.

در این بیانیه آمده است، بردار ناتنی علی عبدالله صالح هنگام انجام وظیفه در استان مارب واقع در مرکز یمن ترور و کشته شد.

دعوت آلمان از هند برای ادامه خرید نفت از ایران

«نیلس آنن» (Niels Annen) وزیر کشور آلمان امروز چهارشنبه در مصاحبه ای اختصاصی با CNN-News۱۸ اعلام کرد: فشار آمریکا بر متحدان خود برای پیروی از تحریم ها علیه ایران عصبانی کننده است.

وزیر کشور آلمان در این مصاحبه افزود: آلمان در این موضوع بر اساس منافع خود عمل خواهد کرد و امیدوار است که هند هم به خرید نفت از ایران ادامه دهد.

استقرار موشک انداز «آتش خورشید» در مرزهای عراق و سوریه/امضای تفاهم نامه ایجاد شورای هماهنگی میان عربستان و کویت/افتتاح شعبه بانک تجارت در عربستان/حضور نیروهای سوری در 4 کیلومتری جولان اشغالی

وی ادامه داد: این یک تصمیم حاکمیتی در هند است. من بازاریاب فروش برای ایران نیستم، اما این برداشت را دارم که هند می‌ خواهد به خرید نفت از ایران ادامه بدهد و این تصمیم، اعلامیه مهمی خواهد بود.

این در حالی است که هند دومین خریدار بزرگ نفت ایران به شمار می‌آید.

گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هشتم ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ اردیبهشت) به بهانه های واهی و یکجانبه از برجام خارج شده و تهدید کرده است در نوامبر سال جاری میلادی تمامی تحریم هایی که پیشتر این کشور علیه ایران معلق کرده بود را دوباره بازمی گرداند.

حضور نیروهای سوری در چهار کیلومتری جولان اشغالی

وبگاه امنیتی «دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که با اینکه ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بیش از پیش در حال نزدیک شدن به مرزهای شمال فلسطین اشغالی هستند؛ اما سران اسرائیل به دنبال عملیات علیه حماس در غزه هستند.

دبکافایل با بیان اینکه ارتش و نیروهای سوری اکنون فقط چهار کیلومتر تا مرزهای جولان اشغالی فاصله دارند، نوشت: با این حال اما ارتش اسرائیل تعداد زیادی از نیروهای خود و چندین دستگاه سامانه پدافند موشکی گنبد آهنین را اطراف غزه مستقر کرده و گویی از جبهه شمالی غافل شده است.

این وبگاه به نقل از منابع امنیتی خود نوشت که نیروهای ارتش و مقاومت سوریه توانسته‌اند بلندی‌های «تل‌الحاره» را از معارضان پس گرفته و تحت کنترل خود دربیاورند. بدین‌ترتیب آنها می‌توانند نه تنها تمام جولان اشغالی، بلکه شمال الجلیل و حتی شهرهای ساحلی مدیترانه مانند «ناهاریا» را زیر آتش توپخانه‌ای و حملات زمینی خود قرار دهند.

دبکافایل با انتقاد از غفلت کابینه رژیم صهیونیستی از جبهه شمالی و نزدیک شدن نیروهای سوری به مرزهای جولان اشغالی، نوشت: «هیچ کسی هم به خود زحمت نمی‌دهد به اسرائیلی‌ها بگوید چرا دولت نتانیاهو ناگهانی جبهه شمالی را رها کرده است».

این وبگاه با بیان اینکه پروازهای جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی بر فراز مناطق جنوبی سوریه از روز دوشنبه (16 جولای – 25 تیر) متوقف و مدعی شد، مسائل مطرح در دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود در هلسینکی مسبب تمام این قضایاست.

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا