.:: مجله طب نما - اخبار - هاآرتص: 50 سال دعا می‌کردیم کسی مانند «بن‌سلمان» روی کار بیاید ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

هاآرتص: 50 سال دعا می‌کردیم کسی مانند «بن‌سلمان» روی کار بیاید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «هاآرتص» در یادداشتی به بررسی اتهامات مطرح‌شده علیه «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در پرونده قتل یک روزنامه‌نگار عربستانی در استانبول پرداخته و نوشت که نباید زیاد به بن‌سلمان سخت‌گرفت، زیرا اسرائیلی‌ها ۵۰ سال دعا می‌کردند رهبری در یک کشور عربی روی کار بیاید که موافق امضای تفاهمنامه‌ای با تل‌آویو باشد.

در ابتدای این یادداشت با متهم کردن ترکیه به نقض حقوق بشر، ادعا شده که «اتفاقات ترسناکی مانند ناپدیدشدن یک روزنامه‌نگار به صورت عادی در چین، روسیه، سوریه، کره شمالی و ایران» رخ می‌دهد.

هاآرتص با بیان اینکه دربار سلطنتی سعودی نمی‌تواند انتقادات را تحمل کند، نوشت: «و تصمیم به حذف روزنامه‌نگار یاغی در یک حمام اسید گرفت. رجب طیب اردوغان (رئیس‌جمهور ترکیه) در حال تیزکردن دندان‌هایش برای جایگاه تقویت‌شده عربستان سعودی در عرصه جهانی است».

در ادامه این یادداشت آمده است: «اروغان شاید بخواهد سعودی‌ها را تحقیر کند ولی هدف اصلی او مقابله با نقشه ایجاد یک اتحاد منطقه‌ای زیر چتر آمریکا است که توسط "دونالد ترامپ" [رئیس‌جمهور آمریکا] و بن‌سلمان طراحی شده است. این اتحاد شامل اسرائیل، کشورهای عربی خلیج فارس، عربستان سعودی، اردن و مصر است».

هاآرتص با بیان اینکه اتحاد مذکور، با هدف مقابله با ایران در منطقه است، اضافه کرد: «ترکیه نمی‌خواهد که فقط رهبر جهان اعراب سنّی باشد. آنها همچنین می‌خواهند که اسرائیل را به عنوان استعمارگر خارجی در خاورمیانه به تصویر بکشد».

این روزنامه در پایان با ادعای اینکه طرح صلح ترامپ با فشار محمد بن سلمان ایجاد شده، نوشت: «کسی که می‌خواهد قبل از همکاری آشکار با اسرائیل، آن را مشروعیت ببخشد. برای ۵۰ سال دعا می‌کردیم رهبری در یک کشور عربی روی کار بیاید که با توافق با اسرائیل موافق باشد. چنین رهبری بالاخره رسیده و درخواست‌های برای برکناری وی، غیر سازنده است».

این در حالی است که بیشتر رسانه‌های جهان، مخصوصا رسانه‌های غربی که پیشتر از بن‌سلمان یک چهره اصلاح‌گر ارائه داده بودند، اکنون بعد از مشخص شدن قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار سعودی در کنسولگری استانبول، خواستار کنار گذاشته شدن وی از ولی‌عهدی هستند.

 

 

منبع : فارس نیوز 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا