.:: مجله طب نما - اخبار - آخرین تحولات خاورمیانه؛ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آخرین تحولات خاورمیانه؛

تصویب بزرگترین بودجه تاریخ عربستان، افزایش چشمگیر استفاده از پهپادهای نظامی چینی در خاورمیانه، تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه، سفر رئیس جمهور عراق به سوریه پس از هفت سال و سفر رئیس موساد به عربستان سعودی از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه در پایان نشست مشترک روز گذشته خود بر تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در اوایل سال آینده میلادی توافق کردند.

در این نشست، علاوه بر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و همتایان روس و ترکیه‌ای، استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در سوریه نیز حضور داشت.

متن بیانیه مشترک این نشست به شرح زیر است؛

(ژنو، 18 دسامبر 2018)

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان ضامنین فرمت آستانه، نشستی سه جانبه و مشورتی را با آقای استفان دمیستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در ژنو مورخ 18 دسامبر 2018 برگزار کردند.

وزرا نتایج مثبت رایزنی هایشان با طرف های سوری درباره ترکیب کمیته قانون اساسی را ارایه نمودند و اراده خود را برای تسهیل آغاز به کار کمیته قانون اساسی از طریق تشریح اصول کلی و راهبردی آن به واسطه تعامل با طرف های سوری و نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه مورد تأکید مجدد قرار دادند، که بر مبنای آن، یک آیین کار به منظور تضمین فعالیت موثر و پایدار کمیته تدوین خواهد شد. فعالیت کمیته قانون اساسی باید در فضایی همراه با مصالحه و مشارکت سازنده با هدف دسترسی به توافق کلی میان اعضای آن صورت پذیرد، به نحوی که نتایج آن بتواند حداکثر حمایت ممکن مردم سوریه را کسب کند.

توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه/ تصویب بزرگترین بودجه تاریخ عربستان/سفر رئیس جمهور عراق به سوریه پس از 7 سال/ سفر رئیس موساد به عربستان سعودی

وزرا توافق کردند برای تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی در اوایل سال آینده میلادی در ژنو تلاش کنند و بر این باور تصریح کردند که این گام ها به آغاز یک فرایند سیاسی پایدار و ماندگار سوری - سوری با تسهیل سازمان ملل در راستای تصمیمات کنگره گفت وگوی ملی سوریه در سوچی و قطعنامه 2254 شورای امنیت منجر خواهد شد.

آنان تعهد قوی خود را نسبت به حاکمیت، استقلال،‌ وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه مورد تأکید مجدد قرار داده و تصدیق کردند این اصول باید توسط همه طرف ها محترم شمرده شود.

تصویب بزرگ ترین بودجه تاریخ عربستان

عربستان بزرگترین بودجه در تاریخش را تصویب کرد. بر اساس این گزارش تلویزیون سعودی، بودجه سال ۲۰۱۹ عربستان ۱.۱۰۶ تریلیون ریال معادل ۲۹۵ میلیارد دلار خواهد بود. بودجه سال جاری یعنی ۲۰۱۸ عربستان ۱.۰۳۰ تریلیون ریال است. کسری بودجه در سال ۲۰۱۹ ، رقم ۱۳۱ میلیارد ریال و بدهی سعودی ۶۷۸ میلیارد ریال است.

افزایش چشمگیر استفاده از پهپادهای نظامی چینی در خاورمیانه

نتایج یک گزارش جدید نشان می‌دهد، استفاده از پهپادهای نظامی در خاورمیانه ـ که اکثر آنها از چین خریداری شده ـ طی سال‌های اخیر، رشد فزاینده‌ای داشته است. در این سال ها، کشورهای خاورمیانه و برخی گروه های مسلح از پهپادهای نظامی در درگیری های منطقه ای استفاده کرده اند و بخش عمده ای از این پهپادها از چین خریداری شده است.

بر اساس این گزارش، مؤسسه رویال یونایتد سرویس اعلام کرد: کشورهای خاورمیانه طی سال های اخیر به پهپادهای نظامی متنوعی دست پیدا کرده و برخی از این کشورها مثل اردن، عراق، عربستان سعودی و امارات متحده عربی این پهپادها را از طریق واردات به دست آورده و طرف‌هایی مثل ایران، ترکیه و اسرائیل نیز در داخل این پهپادها را تولید کرده اند.

توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه/ تصویب بزرگترین بودجه تاریخ عربستان/سفر رئیس جمهور عراق به سوریه پس از 7 سال/ سفر رئیس موساد به عربستان سعودی

این گزارش افزود: چین توانسته است با پیشنهاد قیمت ارزان تر، بازار پهپاد خاورمیانه را در دست بگیرد. از سوی دیگر، علت دیگری که کشورهای خاورمیانه تمایل بیشتری برای خرید پهپاد از چین به جای آمریکا دارند این است که ایالات متحده یکسری شرایط سیاسی را در قراردادهای فروش پهپادها می گنجاند.

این گزارش نشان می دهد، پهپادهای نظامی چین در کارزارهای مختلف جنگ در خاورمیانه مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله توسط نیروی هوایی امارات در تجاوز علیه یمن. ایران نیز از پهپادهای نظامی خود از طریق پایگاه های سوریه استفاده می کند.

تعیین نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه

نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور سوریه مشخص شد.

خبرگزاری «تاس» سه‌شنبه شب با اعلام این خبر افزود: «استفان دی میستورا» نماینده کنونی سازمان ملل متحد در امور سوریه، بعد از نشست خود با وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در ژنو، واقع در سوئیس به اطلاع آن‌ها رسانده که نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه «گیر پدرسن» نروژی است.

دی میستورا به وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه گفته که قصد ندارد به جانشین خود توصیه‌هایی کند یا اظهاراتی بیان دارد. وی پیشتر در ۱۷ اکتبر ( ۲۵ مهر) از کناره گیری خود از این سمت خبر داده بود.

توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه/ تصویب بزرگترین بودجه تاریخ عربستان/سفر رئیس جمهور عراق به سوریه پس از 7 سال/ سفر رئیس موساد به عربستان سعودی

گیر پدرسن، متولد سال ۲۰۱۵ در اسلو، پایتخت نروژ است و در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ نماینده این کشور در تشکیلات خودگردان فلسطین بود. وی مدتی نیز مسئولیت‌هایی را از جانب سازمان ملل در امور لبنان بر عهده داشت؛ پدرسن قرار است از هفتم ژانویه ۲۰۱۹ (دوشنبه ۱۷ دی) جایگزین دی میستورا شود.

سفر رئیس جمهور عراق به سوریه  پس از هفت سال

یک منبع آگاه به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت: برهم صالح، رئیس‌جمهور جدید عراق طی چند روز آینده برای اولین بار از سال 2011 به پایتخت سوریه سفر می‌کند.

اسپوتنیک به نقل از این منبع نوشت، صالح در جریان سفر به دمشق با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت. پیش از این، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق، عالی‌ترین مقامی بود که در زمان بحران سوریه به این کشور سفر کرده و رایزنی‌هایی را انجام داده بود.

سفر رئیس موساد به عربستان سعودی

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی فاش کرد، «یوسی کوهن» رئیس موساد، در سال گذشته میلادی بارها به عربستان سفر و با مقامات سعودی دیدار کرده است. طبق این گزارش، در ماه ژوئن گذشته نیز وی با رؤسای سازمان‌های اطلاعاتی عربستان، مصر، اردن و تشکیلات خودگردان در نشستی که دولت آمریکا ترتیب داده بود، دیدار کرد.

توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه/ تصویب بزرگترین بودجه تاریخ عربستان/سفر رئیس جمهور عراق به سوریه پس از 7 سال/ سفر رئیس موساد به عربستان سعودی

این شبکه در خبر دیگری به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد، دولت سعودی، تجار صهیونیست را از داشتن ویزا برای سفر به عربستان معاف کرده تا هنگام ورود به این کشور، نیازی به ارائه ویزا به مأموران فرودگاه نداشته باشند.

این روزنامه آمریکایی امروز در گزارش دیگری از تحرکات مخفیانه عربستان سعودی برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی و همچنین سفرهای مکرر مشاور نزدیک «محمد بن سلمان» به تل‌آویو خبر داد.

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا