.:: مجله طب نما - اخبار - گزارش خواندنی الجزیره از واکنش کابران توییتر به دیدار دربار سعودی با فرزندان خاشقجی! ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

گزارش خواندنی الجزیره از واکنش کابران توییتر به دیدار دربار سعودی با فرزندان خاشقجی!

روز سه شنبه، شاه و ولیعهد عربستان سعودی در اقدامی نمایشی با «سهل» و «صلاح» دو فرزند جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مقتول این کشور و برخی دیگر از بستگان او دیدار کردند و مرگ خاشقجی را به آنها تسلیت گفتند.

به گزارش «تابناک»؛ این دیدار در حالی صورت گرفت که خانواده و آشنایان نزدیک خاشقجی پس از کشته شدن او در داخل کنسولگری سعودی در استانبول، ممنوع الخروج شده‌اند.

در این حال، این دیدار با واکنش ها و تحلیل های زیادی مواجه شد؛ از واکنش ها نسبت به حرکت مشکوک محافظ بن سلمان تا واکنش کاربران در توییتر.

محافظ شخصی محمد بن سلمان در زمان دیدار ملک سلمان با پسر «جمال خاشقجی» در تصاویر در حالی دیده می شود که دست روی سلاح خود گذاشته و بند آن را به منظور استفاده آزاد کرده است.

 

همچنین لباس های «صلاح خاشقجی» در این دیدار به نظر بسیار بد و چروک دیده می شود و این دقیقا بر خلاف عادات و سنن ساکنان کشورهای حاشیه خلیج فارس در زمان دیدار با مسئولان و شاهزاده هاست. برخی از فعالان این را این گونه تفسیر کرده اند که یا صلاح به زور مجبور به دیدار شده یا اینکه این کار را در اعتراض به قتل پدرش انجام داده است.

این در حالی است که یکی از اعضای خانواده خاشقجی در گفت وگو با «آسوشیتدپرس» عنوان کرد که صلاح، فرزند خاشقجی از زمان شروع انتقادهای پدرش از ولیعهد ممنوع الخروج بوده است.

در همین زمینه، شبکه خبری الجزیره قطر ـ که از ابتدای ماجرای خاشقجی تاکنون در خط مقدم جبهه فشار بر سعودی ها بود ـ به توفان توییتری کاربران این شبکه اجتماعی پس از دیدار فرزندان خاشقجی با شاه و ولیعهد سعودی پرداخته است.

در این رابطه، منال الشریف، نویسنده کتاب «جرأت رانندگی کردن: بیدار شدن یک زن سعودی» در توییتی نوشت: آن ها پسر خاشقجی را ـ که ممنوع الخروج است ـ به دربار سلطنتی آوردند تا همدردی شان را بپذیرد! این عکس من را وادار می کند که ضجه بزنم و بالا بیاورم!

 

فادی القادی، مدافع و مفسر حقوق بشر در خاورمیانه نیز با تقبیح کردن این عکس، آن را بی رحمانه توصیف کرد و نوشت: صلاح پسر خاشقجی مجبور است دست های کسی را که معتقدند پدرش را کشته تکان دهد و بفشارد! بی رحمانه، بی رحمانه، بی رحمانه!

«کریس دایل» عضو شورای تفاهم عرب-بریتانیا نیز به الجزیره گفت: جلسه اعضای خانواده خاشقجی و پادشاه عربستان برای کمک به احیای اعتبار وی طراحی شد، اما واکنش ها در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که این یک شکست دیگر در ارتباط با این قتل است.

وی ادامه داد: آن ها در مقابل خانواده خاشقجی سخاوتمند به تصویر کشیده شدند! اما فقط تصاویری را دیدیم که فقط هزار کلمه گفت وگو و صحبت در آن رد و بدل شد! آیا واقعا داستانی از درد صلاح در ملاقات با ملک سلمان و خصوصا محمد بن سلمان گفته شد؟! من فکر می کنم صلاح در حالی که در حال دست دادن با بن سلمان بود به این فکر می کرد که در حال دست دادن با قاتل پدرش است!

پیرس مورگان نیز نوشت: منزجر کننده... محمد بن سلمان MBS، مشهور به (Mohammed Bone Saw)-محمد اره استخوان فرزند خاشقجی را پس از گذشت چند روز از شکنجه، مثله کردن و کشتن پدرش، وادار به دست دادن کرد.

 

 

 تریتا پارسی نیز در توییتی جالب توجه نوشت: قاتل فرزند مقتول را احضار کرد! فقط به غلط تصویری از پاسخگویی ارائه داده است! تصور کنید پسر خاشقجی و هراسش را که مجبور شده با همکاری در این ریاکاری و اقدام شرم آور، از قاتل پدرش محافظت کند!

 

 

یاسر علی هم نوشت: به تصویر نگاه کنید و ببینید، صلاح چطور مجبور شده به قاتل پدرش دست بدهد، در حالی که او نمی تواند برای سوگواری نزد خواهران و برادرانش که مقیم آمریکا هستند به آنجا برود!

 

 در یک واکنش دیگر «کمال سانتاماریا» نوشت: سمت چپ صلاح فرزند جمال است، سمت چپ نیز محمد فرزند سلمان! می توانید برای لحظه ای تصور کنید که این عکس چقدر دردناک است؟

 

 

منبع : تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا