.:: مجله طب نما - اخبار - آخرین تحولات خاورمیانه؛ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آخرین تحولات خاورمیانه؛

شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری، چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی، واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر و تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه، از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به قدردانی نتانیاهو از همکاری امنیتی میان اسرائیل و روسیه نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به کنفرانس خبری ترامپ و پوتین از همکاری امنیتی میان اسرائیل و روسیه قدردانی کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به کنفرانس خبری مشترک میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه واکنش نشان داد و درباره تعهد آمریکا و رئیس جمهور ترامپ درباره امنیت اسرائیل همانطور که در دیدار ترامپ و پوتین به آن اشاره شد،‌ صحبت کرد.

نتانیاهو تأکید کرد، دوستی بین اسرائیل و آمریکا تا این میزان قدرتمند نبوده است.

تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه /چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی/واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر/شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

وی همچنین از همکاری امنیتی میان اسرائیل و روسیه قدردانی کرده و از موضع آشکار پوتین درباره ضرورت حفظ جدایی نیروهای اسرائیل و سوریه بر اساس توافق سال 1974 تشکر کرد.

شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

بهرام قاسمی روز دوشنبه در تشریح خبر شکایت ایران از آمریکا که از سوی وزیر امور خارجه بیان شد، اظهار داشت: به منظور ترمیم و جبران اعمال غیرقانونی آمریکا در وضع تحریم ها علیه کشورمان و احقاق حقوق ملت ایران و پیگرد بین المللی اعمال متخلفانه ایالات متحده، وزارت امور خارجه با مشارکت مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری و هماهنگی سایر دستگاه های ذیربط، مسأله شکایت از ایالات متحده به دلیل نقض تعهدات بین المللی و مشخصا عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی سال 1334 نزد دیوان بین المللی دادگستری را در دستور کار قرار داد.

قاسمی اظهار داشت: پس از گرفتن نظرات وکلا و مشاوران حقوقی بین المللی ایرانی و خارجی، دادخواست نهایی حاوی شکایت جمهوری اسلامی ایران از نقض معاهده مودت در 25 تیرماه 1397 به ثبت رسید.

وی تأکید کرد: در این شکایت، مستدلا تشریح شده است، تصمیم هشتم می 2018 آمریکا در اعمال مجدد تحریم های هسته ای با تعهدات بین المللی ایالات متحده به ویژه مواد 4، 7، 8 ، 9 و 10 معاهده مودت 1334 نیز مغایرت دارد و ایالات متحده ملزم است ضمن توقف این اعمال متخلفانه بین المللی، کلیه خسارات وارده را جبران کند.

چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی

«عبدالرحمن الراشد»، روزنامه نگار سعودی و مدیر سابق شبکه العربیه ادعا کرد که دلیل نزدیکی چین به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس یافتن جایگزین برای نفت ایران است.

وی که از شخصیت های نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است، در روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، مدعی شد، چین برای خرید نفت، به کشورهای حاشیه خلیج فارس روی آورد است.

وی گفت: چین مانند روسیه و آمریکا سیاست خارجی هجومی ندارد و هیچ گاه خود را جانبدار یکی از طرف های نزاع در منطقه قرار نمی دهد و همیشه از منافع خود بدون توسل به زور و سلاح دفاع می کند.

تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه /چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی/واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر/شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

الراشد افزود: در اختلاف میان آمریکا با ایران، پکن با این که از آمریکا جانبداری نکرد، از توافق هسته ای با ایران حمایت و تحریم ها علیه ایران را رد کرد اما در عین حال تصمیم گرفت نفت عربستان را به عنوان جایگزین نفت ایران انتخاب کند.

این روزنامه نگار سعودی اخبار مربوط به سرمایه گذاری450 میلیاردی چین در کویت را تکذیب و شایعه رسانه ای دانست و گفت، چین تنها 20 میلیارد دلار در بیش از 5 کشور عرب منطقه سرمایه گذاری کرده است.

رسانه های عربی پس از نشست مجمع همکاری کشورهای عربی و چین، که اخیرا در پکن برگزار شد، خبری منتشر کردند، مبنی بر این که چین قصد دارد 450 میلیارد دلار در کویت سرمایه گذاری کند.

این رسانه ها تحلیل کردند که ورود چین به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از طریق کویت رویداد تازه ای است که می تواند توازن قدرت را در این شورا بر هم بزند و چین را در مقابل آمریکا و برخی متحدانش در شورای همکاری یعنی عربستان، بحرین و امارات قرار دهد.

این روزنامه نگار وابسته به دولت سعودی افزود: دیدار شیخ صباح الجابر الصباح امیر کویت با شی جینگ پین رئیس جمهور چین اولین دیدار در نوع خود نبود بلکه سلمان بن عبدالعزیر شاه سعودی هم در سال 2017 (96) در پکن توافق های دوجانبه ای امضا کرد.

واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجی قطر به فرار شیخ راشد بن حمد الشرقی فرزند حاکم امارت الفجیره و پناهندگی وی به قطر واکنش نشان داد.

روزنامه نیویورک تایمز در این رابطه به کامنت قرقاش در توئیتر اشاره کرده که با عنوان سخنی با الشرقی منتشر شده و در آن آمده است:‌ بدخواهان به خاندان حاکم، علیه آن توطئه می‌کنند و مانند گذشته شجاعت ندارند؛ بنابراین، اقدام به درز اطلاعات و گفت وگوهای مطبوعاتی می‌کنند، چون از تقابل واهمه دارند.

وی در این کامنت می‌افزاید: این یک بازی رسوا شده است که بحران و سقوط اخلاقی آن را افزایش می‌دهد.

واکنش قطر به اتهامات تلویحی قرقاش بلافاصله از سوی احمد سعید الرمیحی مدیر دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه قطر منتشر شد. وی در مطلبی اعلام کرد: کسی که از پادشاه ورشکسته استقبال می‌کند، نباید از شجاعت حرف بزند.

تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه /چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی/واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر/شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

وی افزود: کسانی از مقابله عاجزند، از میز گفت وگوها فرار می‌کنند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز دیروز اعلام کرد، راشد الشرقی فرزند حاکم الفجیره امارات را ترک کرده و با حضور ناگهانی در فرودگاه دوحه پایتخت قطر به این کشور پناهنده شده است. بر اساس گزارش مذکور این اتفاق در صبح روز شانزدهم ماه می صورت گرفته و وی درخواست پناهندگی سیاسی از قطر کرده است.

وی در گفت وگوها به اختلافات موجود در درون حاکمان ابوظبی اشاره کرده و از زد و بندها و فسادها و اتهامات مربوط به پولشویی در میان رهبران امارات سخن گفته است.

تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه

پایگاه اینترنتی سعودی «سبق» در گزارشی با نام «با آغاز دور دوم... تکبر هیتلر جدید ترکیه را به فروپاشی مالی و امنیتی سوق می دهد»، به پیروزی دوباره رجب طیب اردوغان به ریاست جمهوری ترکیه پرداخت.

این پایگاه سعودی اردوغان را «هیتلر» توصیف کرد تا از این طریق وی را به «دیکتاتوری» در ترکیه متهم کند.

پایگاه سبق مدعی شده است، سیاست اردوغان بر پایه دشمن تراشی در بین کشورهای منطقه باعث سقوط ارزش لیره شده است.

این پایگاه در گزارش خود به اطلاعاتی استناد کرد که شبکه تلویزیونی اماراتی اسکای نیوز عربی آن را پخش کرد.

تشدید جنگ رسانه‌ای بین عربستان و ترکیه /چین به دنبال جایگزینی نفت ایران با کشورهای عربی/واکنش رسمی امارات به فرار شاهزاده اماراتی به قطر/شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از فهد دیباجی، تحلیلگر سیاسی گفت: رفتارهای متکبرانه و متهورانه اردوغان علیه مخالفانش از اواسط ماه ژوئیه سال 2016 میلادی یعنی به زندان انداختن حدود 77 هزار نفر و اخراج یا تعلیق یا برکناری بیش از 170 هزار نفر از مشاغل خود تأکید می کند که اردوغان به هیتلر جدیدی تبدیل شده است. همه اینها فقط گلوله برفی است که روز به روز بزرگتر می شود و تر و خشک را با هم می سوزاند، به ویژه که هر روز بر شمار مخالفان و متنفران و مظلومان افزوده می شود.

تیتر و گزارش پایگاه سبق بحث و جدل گسترده ای را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت؛ به گونه ای که کاربران آن را «اقدامی تحریک آمیز برای بر هم زدن روابط با کشوری دانستند که عربستان روابط گسترده ای با آن دارد».

کاربران گفتند: انتشار این خبر چند روز بعد از تبریک رسمی سعودی به اردوغان برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار سؤال برانگیز است.

بر پایه این گزارش، بیشتر رسانه های سعودیِ نزدیک به مراکز تصمیم گیری به طور تقریبا روزانه علیه اردوغان و دولت ترکیه مطلب منتشر و آنها را با مسائل تروریستی مرتبط می کنند.

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا