.:: مجله طب نما - اخبار - آخرین تحولات خاورمیانه؛ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آخرین تحولات خاورمیانه؛

سفر مقتدا صدر به لبنان، اعلام آمادگی اردن برای انجام مبادلات تجاری با سوریه، جزئیات سند محرمانه روسیه درباره آوارگان سوری و واکنش های گسترده به تصویب قانون «کشور یهود» توسط اسرائیل، از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به طرح اسرائیل برای حمله به مواضع ایران در عراق نیز که توسط یک رسانه کویتی منتشر شد نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه کویتی الجریده به نقل از آنچه منابع آگاه خود خواند، ادعا کرد: اسرائیل فهرستی از اهداف را در خاک عراق تعیین کرده است تا با طرح این ادعا که این اهداف، مواضع نظامی ایرانی هستند و برای انتقال سلاح و مهمات و نیرو به سوریه استفاده می شوند، به آنها حمله کند.

این رسانه مدعی شد: این منابع تصاویر هوایی اختصاصی درخصوص این اهداف را به الجریده داده اند که دو ماه پیش گرفته شده است. این اهداف از گذرگاه های مرزی با ایران نظیر مهران و باشماق تا معبر مرزی شلمچه با بصره و نزدیک کویت را در بر می گیرد.

روزنامه الجریده ادعا کرد: این منابع اشاره کردند که اسرائیل موارد زیادی را در سال های اخیر از تلاش های ایران برای ایجاد گذرگاهی زمینی از تهران به خاک سوریه از طریق بغداد را رصد کرده است. برخی از این مواضع عراقی در گذشته در کنترل ارتش آمریکا در عراق بود که از جمله آنها مثلا فرودگاه "اچ 3"، موضع نظامی الرطبه است. این علاوه بر مواضعی در جاده های مهم در نزدیک روستاها و شهرها مثل عاشقات و صبا البور و مواضع عراقی نظیر آنهاست که از نظر نظامی وابسته به ایران است.

طرح اسرائیل برای حمله به مواضع ایران در عراق/جزئیات سند محرمانه روسیه درباره آوارگان سوری/واکنش های گسترده به تصویب قانون «کشور یهود» توسط اسرائیل/اعلام آمادگی اردن برای انجام مبادلات تجاری با سوریه

این روزنامه به نقل از منابع یاد شده نوشت: اسرائیل هفته گذشته یک موضع نظامی در سوریه را بمباران و ادعا کرد، این موضع متعلق به سپاه پاسداران در نزدیک مرز عراق و بسیار دور از خطوط قرمز اسرائیل در سوریه است.

این روزنامه به نقل از منابع خود افزود: این تحول قابل توجه بعد از آن روی می دهد که اسرائیل یقین کرده که تهران بر انتقال سلاح به سوریه برای آرایش نظامی اصرار می ورزد؛ با وجود همه فشارهای دیپلماتیک و سیاسی بر آن. تهران تلاش می کند که به سرعت آنچه را اسرائیل بمباران می کند، ترمیم کند تا با هر هزینه ای که شده یک قدرت نظامی در سوریه بنا نهد.

روزنامه الجریده نوشت: اجرای این تهدید اسرائیل می تواند تغییری در قواعد بازی باشد و چه بسا تلاشی از سوی تل آویو برای توسعه نقشه مقابله با ایران بعد از موفقیت دولت سوریه در کنترل استان مرزی القنیطره با بخش اشغالی جولان.

سفر مقتدا صدر به لبنان

منابعی در لبنان اعلام کردند، رهبر جریان «صدر» در عراق برای انجام دیداری خصوصی، وارد بیروت شده است.

این منابع تصریح کردند، روز گذشته، صدر وارد پایتخت لبنان شده است.

طرح اسرائیل برای حمله به مواضع ایران در عراق/جزئیات سند محرمانه روسیه درباره آوارگان سوری/واکنش های گسترده به تصویب قانون «کشور یهود» توسط اسرائیل/اعلام آمادگی اردن برای انجام مبادلات تجاری با سوریه

این در حالی‌ است که دفتر رئیس جریان صدر عراق تاکنون صحت این خبر را تأیید یا رد نکرده است.

اعلام آمادگی اردن برای انجام مبادلات تجاری با سوریه

«صلاح اللوزی» می‌گوید: گذرگاه نصیب در مرز اردن که ارتش سوریه اخیرا توانست آن را از گروه‌های مسلح بازپس‌ گیرد، شریان اصلی اقتصادی برای اردن محسوب می‌شود.

اللوزی در مصاحبه با روزنامه اردنی «الغد» افزود: بخش حمل‌ونقل زمینی اردن برای ازسرگیری مبادلات تجاری با سوریه به محض بازگشایی مرز دو کشور آمادگی دارد.

«محمد الداوود» رئیس اتحادیه کامیون‌داران اردن نیز پیش‌بینی کرد که مبادلات کالا در منطقه آزاد اردن و سوریه ظرف دو هفته آینده از سر گرفته شود.

وی گفت: در صورت بازگشایی مرز سوریه و اردن و ازسرگیری مبادلات کالا بین دو کشور، شیوه مبادلات در اغلب موارد همانند مبادله کالا با عراق خواهد بود؛ به این ترتیب که بار کامیون‌های اردنی در سوریه و کامیون‌های سوری نیز در منطقه آزاد تخلیه خواهد شد.

ارتش سوریه اخیرا توانست کنترل گذرگاه نصیب در مرز اردن را پس از گذشت بیش از سه سال به دست گیرد.

گذرگاه نصیب، یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های مرزی بین اردن و سوریه است که در استان درعا و شهرک جابر در استان المفرق اردن واقع شده و مبادلات تجاری اردن با لبنان، سوریه و دیگر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از طریق این گذرگاه صورت می‌گیرد.

جزئیات سند محرمانه روسیه درباره آوارگان سوری

اخیرا روسیه با ارائه طرحی خواهان ایجاد مراکز اسکان آوارگان در داخل سوریه جهت استقبال از آوارگانی شده که از کشورهای همجوار به وطن خود بازخواهند گشت.

به گزارش روزنامه لبنانی الجمهوریة، به رغم اینکه این طرح روسیه برای ایجاد مراکز اسکان آوارگان سوری در داخل این کشور برای برخی محافل سیاسی و دیپلماتیک غافلگیرکننده بوده است، لبنانی‌هایی هستند که این طرح را پیش‌بینی کرده بودند؛ طرحی که به تردیدها و نگرانی‌ها درباره تقسیم سوریه پایان می‌دهد.

طرح اسرائیل برای حمله به مواضع ایران در عراق/جزئیات سند محرمانه روسیه درباره آوارگان سوری/واکنش های گسترده به تصویب قانون «کشور یهود» توسط اسرائیل/اعلام آمادگی اردن برای انجام مبادلات تجاری با سوریه

تحلیلگران و دیپلمات‌ها به این طرح هم با چشم امید و هم با نگرانی می‌نگرند. این طرح سوری‌ها را به همان جایی بازمی‌گرداند که در آن متولد شده و زیستند؛ جایی که ویژگی‌های دینی، اجتماعی، قومی و عشایری در آن به هم آمیخته شده است. همین مسأله موجب شده که روسیه نگران سرنوشت ساختار طایفه‌ای و مذهبی سوریه شود. مسکو بارها اذعان کرده که در بازگرداندن آوارگان سوری به مناطق اصلی خود شکست خورده است.

واکنش های گسترده به تصویب قانون «کشور یهود» توسط اسرائیل

در واکنش به تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود توسط رژیم صهیونیستی، گروه‌های فلسطینی توسعه دامنه مقاومت‌های مردمی در واکنش به سیاست‌های نژادپرستانه این رژیم را خواستار شدند.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای با اشاره به تصویب قانون دولت یهود تأکید کردند، رژیم اشغالگر هر روز ابعاد جدیدی از سیاست‌های نژادپرستانه خود را نشان می‌دهد.

در این بیانیه بر ضرورت حفظ وحدت ملی از طریق تلاش برای پایان دادن به اختلافات و ایستادگی در برابر دشمن صهیونیستی و حملات این رژیم تأکید شده است.

گروه‌های فلسطینی در ادامه این بیانیه اعلام کردند، جمعه آینده، روز حضور گسترده شهروندان فلسطینی در روستای "الخان‌الأحمر" در شرق قدس اشغالی برای ادای نماز در این روستا خواهد بود.

پارلمان اردن: هرگز اجازه تحقق رؤیای اسرائیل را نخواهیم داد

کمیته فلسطین در پارلمان اردن در بیانیه‌ای تصویب قانون دولت یهود توسط کنست رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است ، این قانون نژادپرستانه یکی از خطرناک‌ترین قوانین به شمار می‌رود، زیرا از مفادی تشکیل شده که بر برتری نژادی یهود تأکید می‌کند و تبعیض علیه اعراب را قانونی و توجیه پذیر می‌داند.

کمیته فلسطین در پارلمان اردن این قانون را مشروعیت‌بخشی رسمی به سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، آپارتاید، و پاکسازی نژادی فلسطینیان از طریق اعطای امتیازات روشن به قوم یهود و سلب این امتیازات از غیر یهود دانست.

وزارت خارجه مصر امروز شنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تصویب قانون نژادپرستانه دولت یهود توسط کنست رژیم صهیونیستی تأکید کرد، این قانون فرصت‌های تحقق صلح و رسیدن به حل عادلانه و فراگیر مسأله فلسطین را از بین می‌برد.

این وزارتخانه همچنین درباره پیامد‌های احتمالی این قانون برای حق بازگشت آوارگان فلسطینی به وطنشان که قوانین بین‌المللی بر آن صحه گذاشته‌اند، هشدار داد.

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز در مقاله‌ای درباره تصویب قانون «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی در روزنامه «دیلی صباح» نوشت: اسرائیل و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیرش با پشتیبانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بیشرمانه تلاش می‌کند تا اشغال سرزمین فلسطین را قانونی کند و جهان اسلام را به چالش بکشد.

در مقاله سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص آمده است: این قانون باید به عنوان اقدام نژادپرستانه و حمایت رسمی از سیستم آپارتاید ارزیابی شود. اسرائیل آخرین میخ را با این اقدام بر تابوت امید دستیابی به راه حل دو دولت مستقل زد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در این یادداشت تصریح کرد: هر که به عدالت و صلح اطمینان دارد، باید این قانون را رد کند. براساس این قانون که اسرائیل را کشور تاریخی تمام یهودیان در سراسر جهان معرفی می‌کند، تنها مردم یهودی در آن از حق تعیین سرنوشت خود برخوردارند. این امر به منزله یک پیام وحشتناک برای اقلیت و میلیون‌ها آواره فلسطینی در اسرائیل که در مناطق تحت اشغال اسرائیل به سر می‌برند و موقعیت رسمی ندارند، است. موقعیت شهروندان فلسطینی تبار اسرائیل که در حال حاضر به عنوان شهروند درجه دو دیده می‌شوند، در پی تصویب قانون مذکور بدتر خواهد شد.

پارلمان رژیم صهیونیستی بامداد پنجشنبه بعد از هفت سال، قانون جنجال‌برانگیز دولت یهود را تصویب کرد که فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی آن را نژادپرستانه و مقدمه‌ای برای آپارتاید دانستند. گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی این قانون را شدیدا محکوم کردند.

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا