.:: مجله طب نما - اخبار - کودکم برای رسیدن به خواسته‌اش گریه می‌کند؛ چه کنم؟ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

کودکم برای رسیدن به خواسته‌اش گریه می‌کند؛ چه کنم؟

هانیه لواف روانشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کودکانی که می‌خواهند با گریه به خواسته‌هایشان برسند، اظهار کرد: والدین تحت هیچ شرایطی نباید به گریه‌، اصرار، پرخاشگری، پرت کردن ، فحاشی و یا به هر طریق منفی به خواسته کودک توجه کند و آن‌ها را به خواسته‌هایشان برساند.

این روانشناس بیان کرد: اگر به رفتار‌های منفی کودک توجه شود این رفتار‌ها به یک الگوی رفتاری تبدیل شده و در آینده هم از آن استفاده کند، چرا که یاد گرفته‌ با گریه می‌تواند به خواسته‌هایش برسد.

وی افزود: والدین در مقابل این رفتار‌های کودک باید بی‌توجهی مطلق داشته باشند تا این رفتار خاموش شود، چرا که توجه والدین به این رفتار‌های کودک باعث می‌شود که بعد‌ها در محیط‌های خارج از خانه مانند مدرسه و جامعه نیز با همین روش‌ها به خواسته هایشان برسد.

لواف گفت: اگر والدین به کودک باج دهند و برای ساکت کردن کودک، ترس از آبرو که دیگران در جمع چه فکری درباره آن‌ها می‌کنند و یا خسته شدن از گریه‌های کودک خواسته‌های او را برآورده کنند به فرزندشان یاد می‌دهند که برای رسیدن به خواسته‌هایش صبر نکند.

این روانشناس ادامه داد: کودکان توانایی به تعویق انداختن خواسته‌های خود را ندارند و در آینده در قبال همه افرادی که به خواسته‌های آن‌ها توجه نمی‌کنند، پرخاشگری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اگر به مرور زمان در آینده "نه" بشنود از ورود به محیط‌های اجتماعی اجتناب کرده و اعتماد به نفسش پایین می‌آید و یاد نمی‌گیرد که خواسته هایش را با روش‌های مثبت بیان کند.

لواف خاطرنشان کرد: والدین باید بعد از هربار گریه و فریاد کودک برای رسیدن به خواسته‌هایش، بی‌توجه باشند و فوراً خواسته‌های او را برآورده نکنند؛ همچنین به کودکشان بگویند که "هر موقع صدات آروم شد تازه متوجه می‌شوم که چه می‌گویی" و بعد از اینکه کودک آروم شد برای تقویت رفتار مثبتش، خواسته‌اش را برآورده کنید. 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس(تماس ، پیامک) :

09303030352

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا