.:: مجله طب نما - اخبار - اعتراف صریح و تازه نتانیاهو در رابطه با خروج ترامپ از برجام ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

اعتراف صریح و تازه نتانیاهو در رابطه با خروج ترامپ از برجام

در حالی ‌که پیش‌ از این نیز تأثیر مستقیم اسرائیل و نتانیاهو بر تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران برای افکار عمومی جهانی مسلم فرض شده بود، نخست‌وزیر اسرائیل، در گفت وگویی ویدئویی رسماً اعتراف کرده که وی و مقامات اسرائیلی، دونالد ترامپ را به خروج از توافق هسته‌ای با ایران متقاعد کرده‌اند.

به گزارش «تابناک»؛ در گفت وگویی تلویزیونی که از شبکه رسمی تلویزیون اسرائیل روز سه‌شنبه پخش شد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل صریح اعتراف کرد که اسرائیل مسئول تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج شدن از توافق هسته‌ای با ایران است.

در این ویدئو که شبکه تلویزیون «کان» بیان کرده، دو هفته قبل ضبط شده، نتانیاهو در حالی مشاهده می‌شود که در حین سخنرانی برای اعضا و فعالان حزب لیکود است.

وی در این ویدئو بیان می‌کند: ما رئیس‌جمهور آمریکا را به خروج از توافق هسته‌ای متقاعد کردیم. من خود را ناچار به آن می‌دیدم که در برابر همه دنیا بایستم و با این توافق مخالفت کنم. ما هیچ‌وقت در خصوص این مسأله تسلیم نشدیم.

اعتراف صریح و تازه نتانیاهو در رابطه با خروج ترامپ از برجام

وی سپس در مورد ایران می‌گوید: من می‌خواهم در مورد حکومت ایران حرف بزنم و نه در مورد مردم این کشور. ما هیچ خصومتی با مردم ایران نداریم. در همین زمان، شخصی سخنان نتانیاهو را قطع می‌کند و با صدای بلند در مورد حکومت ایران می‌گوید: با کمک خداوند این حکومت نابود خواهد شد. نتانیاهو در جواب این شخص می‌گوید: خدا از دهانت بشوند.

حال در این سخنرانی، نتانیاهو هیچ اشاره‌ای به این موضوع نمی‌کند که چگونه دونالد ترامپ را متقاعد به خروج از توافق هسته‌ای با ایران کرده است. ترامپ قبل از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری گفته بود، توافق هسته‌ای ایران را ـ که از نظر او بدترین توافق تاریخ آمریکاست ـ پاره خواهد کرد.

چندی قبل از تصمیم هشتم ماه می ترامپ برای خروج از برجام، نتانیاهو ویدئویی منتشر کرد و در آن اسنادی را نشان داد که ادعا می‌کرد اسناد سری برنامه هسته‌ای ایران است و همچنین بر اساس این اسناد ادعا کرد که ایران در مورد برنامه هسته‌ای خود دروغ گفته است.

نتانیاهو چه در زمان مذاکرات هسته‌ای و چه بعد از آن ـ که در دوره باراک اوباما این مذاکرات به نتیجه رسید ـ یکی از مخالفان سرسخت این توافق بود و همواره موضوع برداشته شدن محدودیت‌ها از برنامه هسته‌ای ایران در پایان مدت معلوم در توافق هسته‌ای را بهانه‌ای برای متهم کردن ایران کرده است.

ظاهراً دونالد ترامپ بر اساس همین گفته‌های نتانیاهو و اسنادی که وی مدعی شده از برنامه هسته‌ای ایران سرقت کرده است، و همچنین به استناد برخی از گزارش‌های موساد، تصمیم به خروج از برجام گرفت، ولی هیچ‌گاه نگفت این تصمیم تحت تأثیر نتانیاهو و اسرائیل بوده است.

اکنون نخست‌وزیر اسرائیل صریحا بیان می‌کند که تصمیم ترامپ برای خروج از برجام تحت تأثیر وی و مقامات دیگر اسرائیل بوده است که این مسأله پیچیدگی‌های تازه‌ای را در موضوع برجام و توافق هسته‌ای وارد می‌کند.

پیش ‌از این نیز برخی تحلیلگران تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم اسرائیل و لابی این رژیم در آمریکا را مورد توجه قرار داده بودند و از جمله به سه تن از میلیاردرهای یهودی که در کمپین ترامپ برای موفقیت وی در انتخابات تلاش زیادی کرده بودند، اشاره شده بود. شلدون آدلسون، برنادر مارکوس و پل سینگر سه ثروتمند یهودی هستند که گفته می‌شود، بیشترین تأثیر را در پیروزی ترامپ و همچنین خروج وی از توافق هسته‌ای با ایران داشته‌اند.

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا