.:: مجله طب نما - انزروت ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

انزروت

انزروت صمغ درختی شبیه به درخت مورد است. این درخت دارای خارهای زیاد است و ارتفاع آن به دو متر می‌رسد. صمغی که از این درخت به دست می‌آید به رنگ سرخ، سفید و زرد و طعم آن تلخ و شیرین است. این صمغ از دانه‌های کوچک و نرم و به هم پیوسته تشکیل شده است. بهترین انزروت نوع سفید رنگ یا کرِم مایل به سفید آن است. درخت آن در آسیا می‌روید. در ایران در مناطق گرمسیر مانند بندرعباس، برازجان و اهواز دیده می‌شود. عنکبوت علاقه زیادی به این صمغ دارد، به طوری که انزروت همیشه با تارهای عنکبوت مخلوط است.

انزروت طبیعت گرم و خشک دارد.

قسمت مورد استفاده: صمغ گیاه

خواص درمانی و روش مصرف

پاک‌سازی بلغم، رفع ‌نفخ، مسهل: یک گرم انزروت را روی زبان بریزید و روی آن آب میل کنید.

پاک سازی صفرا: دو گرم انزروت و سه گرم پوست هلیله­ی زرد را با هم نرم بکوبید. بعد در یک استکان سکنجبین حل و میل کنید.

گوش درد نوزاد: کمی انزروت را در آتش بریزید. یک تکه روزنامه را به صورت قیف بپیچید. قیف را روی دودها بگیرید وگوش نوزاد را دود بدهید. بعد از آن تکه پنبه­ای را گرم کرده، روی گوش بچه بگذارید.

چرک و درد گوش: یک پیاز سفید را از وسط خالی کنید و مقداری انزروت نرم شده را داخل بریزید. بعد آن را در کنار آتش قرار دهید تا به جوش آید. وقتی چند جوش کوچک زد، مواد وسط پیاز را با قطره­چکان در گوش بچکانید.

آب­گرفتگی گوش: یک تکه پنبه را به کمی روغن زیتون آغشته کنید. بعد انزروت نرم شده بر آن بپاشید و آن را در گوش بگذارید. روی همان گوش بخوابید تا آب گوش توسط پنبه بیرون بیاید.


طب نما نزدیک به 10 سال است که در ضمینه تولید و عرضه محصولات عطـاری(فرآورده و غیر فرآورده) فعالیت نموده و  مجموعه ای از بهترین ،موثرترین و سالم ترین کالاها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، با توجه به حذف واسطه قیمت ها بسیار مناسب و منصفانه بوده وهمچنین امکان گـارانـتـی مرجوعی از کالا خود گواه کیفیت محصولات میباشد.تمامی محصولات دارای اسـتاندارد و سـیـب سـلـامـت ، کد غـذا و دارو و تاریخ تولید و انقضا می باشد. ارسال سفارشات در طـب نما از طـریق پست، باربری و  پیک و با بسته بندی محفوظ و مطمئن صورت میپذیرد .در حال حاضر بسیاری از فروشندگان نیز محصولات مورد نیاز خود را از طب نما تهیه مینمایند.


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

 

خبرنامه

logo-samandehi

دفتر مرکزی : 03142629718


سفارشات تلفنی : 09303030352


© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا