.:: مجله طب نما - اخبار - آخرین تحولات خاورمیانه؛ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آخرین تحولات خاورمیانه؛

قدردانی نتانیاهو از ترامپ و پوتین، صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره اختلاف قطر و امارات، واکنش چین به لفاظی‌های ترامپ علیه ایران و تحلیل روزنامه آمریکایی در مورد «تئوری مرد دیوانه» ترامپ از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به توییت خواندنی ظریف در پاسخ به توییت تهدیدآمیز ترامپ نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری، به اظهارات تند دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی پاسخ داد.

ظریف در پیام توئیتری خود در دوشنبه شب در پاسخ به پیام شب گذشته ترامپ به ایران نوشت: «تحت تأثیر قرار نگرفتیم: جهان چند ماه پیش رجزخوانی‌های حتی شدیدتری هم شنید و ایرانی‌ها هم آن‌ها را ـ البته موارد متمدنانه تر را ـ در چهل سال گذشته شنیده‌اند. ما در هزاره‌ها اینجا بوده‌ایم و سقوط امپراتوری‌ها را دیده‌ایم، از جمله امپراتوری خودمان، که طول حکومت آن‌ها بیش از عمر برخی کشورها بود. مراقب باش!»

جنگ توییتری ایران و آمریکا/ توییت خواندنی ظریف در پاسخ به توییت تهدیدآمیز ترامپ/قدردانی نتانیاهو از ترامپ و پوتین/تحلیل روزنامه آمریکایی در مورد «تئوری مرد دیوانه» ترامپ در برابر ایران/صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره اختلاف قطر و امارات

ترامپ در پیامی توئیتری خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور ایران نوشت: دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، شما تاوان آن را خواهید داد، به ‌طوری که در تاریخ افراد کمی چنین تاوانی داده‌اند. ما دیگر کشوری نخواهیم بود که کلمات جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش!

روز یکشنبه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی از آن در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. و آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان‌کننده است.

قدردانی نتانیاهو از ترامپ و پوتین

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و «والری گراسیموف» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور گفت که قدردان سخنان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه درباره امنیت اسرائیل است.

رسانه‌های روسی از دیدار «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «والری گراسیموف» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس خبر دادند.

جنگ توییتری ایران و آمریکا/ توییت خواندنی ظریف در پاسخ به توییت تهدیدآمیز ترامپ/قدردانی نتانیاهو از ترامپ و پوتین/تحلیل روزنامه آمریکایی در مورد «تئوری مرد دیوانه» ترامپ در برابر ایران/صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره اختلاف قطر و امارات

نتانیاهو پیش از این گفته بود، روز دوشنبه در قدس (اشغالی) با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه و والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه درباره سوریه نشست خواهد داشت.

صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره اختلاف قطر و امارات

دیوان بین‌المللی دادگستری (ICJ) روز دوشنبه در پرونده‌ اختلافات میان امارات متحده عربی و قطر حکم صادر کرد.

در حکم صادره از سوی دیوان بین‌المللی دادگستری در این خصوص آمده است، امارات حقوق مردم قطر را نقض کرده و تبعیض علیه این کشور و مردم آن اعمال شده است.

حکم قضّات دادگاه مذکور در این خصوص تصریح کرد، خانواده های قطری متضرر از اقدامات امارات باید به یکدیگر برسند.

این در حالی است که امارات چندی پیش در اقدامی خانواده هایی با افراد قطری الاصل را از سایر افراد اماراتی الاصل جدا کرده بود.

جنگ توییتری ایران و آمریکا/ توییت خواندنی ظریف در پاسخ به توییت تهدیدآمیز ترامپ/قدردانی نتانیاهو از ترامپ و پوتین/تحلیل روزنامه آمریکایی در مورد «تئوری مرد دیوانه» ترامپ در برابر ایران/صدور حکم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره اختلاف قطر و امارات

گفتنی است، تنش بین قطر با چهار کشور عربی به دنبال آن شدت گرفت که در پنجم ژوئن سال گذشته میلادی عربستان، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود با دوحه را قطع و مسیرهای هوایی و دریایی و نیز مسیرهای تبادلات زمینی کشورهای متبوعشان را به روی قطر بستند.

به دنبال این رویدادها، کشورهایی مانند لیبی، یمن و مالدیو، سنگال نیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند.

کشورهای مذکور دوحه را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند؛ حال آنکه قطر تمام موارد مطرح علیه خود را رد کرده است.

واکنش چین به لفاظی‌های ترامپ علیه ایران

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری درباره رویدادهای مهم بین‌المللی و توئیت‌های تهدیدآمیز «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران به اظهار نظر پرداخت.

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره تهدیدهای ترامپ علیه ایران گفت: «چین همیشه بر این باور است که همه کشورها باید روابط بین خود را بر اساس پنج اصل همزیستی مسالمت آمیز و دیگر اصول بنیادین روابط بین‌الملل توسعه داده و اختلاف‌ها را از طریق گفت‌وگو و مشاوره برطرف کنند.»

تحلیل روزنامه آمریکایی در مورد «تئوری مرد دیوانه» ترامپ

یک روزنامه آمریکایی درباره لفاظی‌های اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران نوشته، تئوری «مرد دیوانه» که او احتمالاً در حال اجرای آن است، روی ایران جواب نمی‌دهد.

اقدامات غیرقابل پیش‌بینی و جنجالی ترامپ، برخی را بر آن داشته که او در حال پیش بردن تئوری «مرد دیوانه» (madman theory) است.

«مرد دیوانه»، یک نظریه و تئوری در نظریه سیاسی است که بیشتر به سیاست خارجی ریچارد نیکسون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا اشاره دارد.

بنا بر گزارش‌های رسانه‌ها، نیکسون و دولت او سعی می‌کردند که این تصویری را از او در ذهن کشورهای عضو بلوک سابق کمونیستی ایجاد کنند: یک مرد بی‌منطق و بی‌ثبات.

طبق این تئوری، رهبران دیگر کشورها از ترس اقدامات غیرقابل پیش‌بینی آمریکا، از انجام اقدامات تحریک آمیز و مخالف منافع واشنگتن پرهیز می‌کردند.

روزنامه واشنگتن‌پست در تحلیلی روز دوشنبه نوشت: «زمانی به نظر می‌رسید که ترامپ می‌تواند تئوری مرد دیوانه ریچارد نیکسون را موفق‌تر از او در روابط بین‌الملل اجرا کرده و با هراساندن سایر کشورها باعث شود که آنها نرمش نشان دهند.»

واشنگتن‌پست نوشته است: «اما رویکرد ترامپ با کره شمالی شکست خورد و هیچ دلیلی نیست که بتوان تصور کرد که درباره ایران کارساز شود.»

این روزنامه با توجه به مواضع آتشین اولیه ترامپ علیه رهبر کره شمالی و بعداً توصیف او به عنوان فردی «باهوش» یا «محترم» و برخی صفات مثبت دیگر نوشته در صورتی که بتوان گذشته را ملاک پیش‌بینی آینده در نظر گرفت او اقدام مشابهی را هم درباره رئیس‌جمهور ایران انجام خواهد داد.

واشنگتن‌پست نوشت: «اگر گذشته را بتوان ملاک گرفت، شاید ترامپ سال آینده افتخار جلوگیری از جنگ با ایران را به خودش نسبت بدهد و رئیس‌جمهور روحانی را با الفاظی مانند مستعد، شوخ‌طبغ، باهوش و مسئولی باهوش که مردمش را دوست دارد.»

تابناک 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا