.:: مجله طب نما - اخبار - امارات برای توریست‌ها آماده شده نه جام ملت‌ها ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

امارات برای توریست‌ها آماده شده نه جام ملت‌ها

کی‌روش در انتقاد از شرایط میزبانی امارات برای جام ملت‌ها گفت: هیچ گونه تجهیزاتی برای ریکاوری و بازگرداندن انرژی و توان بازیکنان در بین مسابقات در محل هتل‌ تیم‌ها وجود ندارد. مسایل دیگری هم که از اهمیت بالایی برخوردارد هستند مشخص و شفاف‌سازی نشده است. مثلا در هتل‌های محل اسکان تیم‌ها، مکان استقرار میهمانان، هواداران و رسانه‌ها به لحاظ ورود و خروج و سایر مسایل مشخص نشده و نحوه ورود و خروج خود تیم‌ها هم در هتل‌ها نامعلوم است.

به گزارش تابناک ورزشی، سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی در مورد بازدیدهای چند روز گذشته از امکانات موجود در امارات گفت: در ابتدا باید بگویم که در یک زمان مناسب تصمیم گرفتم در امارات حضور داشته و بر بازدیدهایی که می‌بایست در این کشور انجام شود نظارت داشته باشم. هم‌چنین در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی جام ملت‌ها تعدادی از جلسات را با AFC و کمیته برگزاری مسابقات برگزار کردم که این کار هم انجام شد. ضمن این که بازدیدهایی هم انجام داده و البته نتایج این بازدیدها و مسایلی که در این‌جا دیدم من را به هیچ وجه شگفت‌زده نکرد. در خلال برگزاری این مسابقات در کشور امارات با مسایلی جدی، دغدغه‌هایی پیچیده و مشکلاتی روبه‌رو هستیم که نه تنها در دوره آماده‌سازی بلکه در طول مسابقات جام ملت‌ها با آن دست به گریبان خواهیم بود.

چالشی که در امارات پیش‌رو داریم حتی بزرگ‌تر از چالش‌هایی جام جهانی است

او افزود: اگر بخواهیم مطمئن شویم که شرایط برای تیم ما ایده‌ال است، باید کارهای زیادی انجام شود. بگذارید این گونه بگویم که چالشی که ما در کشور امارات پیش‌رو داریم حتی بزرگ‌تر از چالش‌هایی است که ما در جام جهانی روسیه با آن روبه‌رو بودیم. چراکه در روسیه سروکارما با افراد بسیار حرفه‌یی بود. افرادی که در مسایل آماده‌سازی و برگزاری این مسابقات با فیفا همکاری کرده بودند و تمامی خواسته‌های تیم‌های ملی مختلف در آن‌جا پیش‌بینی شده بود. ولی در این‌جا این مساله صدق نمی‌کند و مشکلات زیادی وجود دارد.

وی تاکید کرد: همان‌طور که گفتم مسیر طولانی را در پیش داریم و اگر بخواهیم مشکلات را درون و بیرون زمین حل کنیم و در امارات موفق شویم راه بسیار سخت و طولانی را پیش‌رو داریم. این مسیر باید برای یک تیم حرفه‌یی، تیمی که در حال حاضر توقعات زیادی از آن می‌رود دیده و برطرف شود.

کی‌روش در ادامه و در مورد این که آیا این مسایل در مسیر آماده‌سازی ما وجود دارد یا در زمان برگزاری مسابقات جام ملت‌ها است؟ گفت: بگذارید این‌گونه توضیح دهم که یکی از اولین مسایلی که با آن روبه‌رو هستیم مساله آماده‌سازی تیم ملی است و زمانی که از جنبه تمرینی در امارات حضور می‌یابیم. فراموش نکنیم که تنها این مسابقات نیست که برای ما اهمیت دارد و ما باید تمرینات خوبی را در طول اردوها سپری کنیم تا بتوانیم در بازی‌ها موفق باشیم. بازی‌های هر تورنمنت را همه می‌بینند، اما پشت این مسابقات آماده‌سازی تیم است که باید انجام شود. مثال آن دقیقا مانند یک کوه یخ است که شما تنها قسمت بیرونی آن را مشاهده می‌کنید ولی سایر قسمت‌های بزرگ‌تر که مهم‌تر هستند در زیر آب و در واقع در پشت مسابقات ما پنهان شده‌اند. در این‌جا صحبت من در مورد انجام تمرینات خوب و محل‌های اسکان خوب برای تیم‌ها است؛ که متاسفانه در امارات محل‌های اسکانی که وجود دارد شرایط یک تورنمنت بزرگ از جنبه ورزشی را ندارد.

وی افزود: هیچ گونه تجهیزاتی برای ریکاوری و بازگرداندن انرژی و توان بازیکنان در بین مسابقات در محل هتل‌ تیم‌ها وجود ندارد. مسایل دیگری هم که از اهمیت بالایی برخوردارد هستند مشخص و شفاف‌سازی نشده است. مثلا در هتل‌های محل اسکان تیم‌ها، مکان استقرار میهمانان، هواداران و رسانه‌ها به لحاظ ورود و خروج و سایر مسایل مشخص نشده و نحوه ورود و خروج خود تیم‌ها هم در هتل‌ها نامعلوم است.

هتل‌ها برای توریست‌ها آماده شده‌اند و نه برای یک تیم ورزشی حرفه‌یی

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی در مورد این که به نظر می‌رسد موضوع ریکاوری تیم در فاصله بین مسابقات در زمره دغدغه‌های اصلی شما است؟ گفت: بله. هتل‌های تیم‌ها آمادگی ارائه امکانات مورد نیاز یک تیم حرفه‌یی ورزشی که قصد دارد در یک تورنمنت با سطح بسیار بالا مثل جام ملت‌ها حضور یابند را ندارند. در این‌جا هتل‌های بسیار مجلل و باشکوهی وجود دارد. ولی این هتل‌ها برای توریست‌ها و کسانی که قصد لذت بردن از تعطیلات‌شان را دارند آماده شده و نه برای یک تیم ورزشی حرفه‌یی.

او تاکید کرد: متاسفانه در این‌جا امکانات لازم برای بازیکنانی که می خواهند به صورت حرفه‌یی به موفقیت دست پیدا کنند خیلی محدود است. این را هم باید در نظر بگیریم که تیم ملی ما منابع مالی بسیار بزرگی ندارد و خودمان امکان انجام هزینه‌های زیادی را نداریم. به همین خاطر باید تلاش کنیم که این موانع را به صورت کاملا منطقی و با فکر درست از سر راه برداریم.

کی‌روش در پاسخ به سوالی در مورد تفاوت سازماندهی دو تورنمنت بزرگ یعنی جام ملت‌ها و جام جهانی توسط فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: پس از سالیان بسیار طولانی که در این سطح از تورنمنت‌ها حضور داشته‌ام برای من جای شگفتی ندارد. وقتی صحبت از پیشرفت، ترقی و حرکت رو به جلو می‌کنیم و در حال صحبت در مورد AFC هستیم، واقعیت این است که AFC کاملا در این بخش درجا زده و در واقع در این سری موضوعات پیشرفتی نداشته است. بنده به هیچ عنوان شگفت زده نیستم و دقیقا به همین دلیل است که خودم به این‌جا آمدم تا تمام این مشکلات را قبل از روبه‌رو شدن با آن مشاهده کرده و راه حلی برای آن پیدا کنم. این دقیقا یک قسمت بسیار حساس است که شما به آن اشاره کردید. چند ماه از مسابقات جام جهانی روسیه می‌گذرد و هیچ شکی نداریم که فضایی که این‌جا برای تیم و بازیکنان ما مهیا خواهد شد با استاندارهای بسیار پایین‌تر از استاندارهای جام جهانی باشد. این تنها برای بازیکنان ایران نیست و این احساسی است که همه بازیکنان تیم‌های ملی کره جنوبی، استرالیا، ژاپن و عربستان که در جام جهانی حضور داشتند، خواهند داشت. البته نکته حائز اهمیت این است که باید تمرکز همه بازیکنان را حفظ کنیم و بازیکنان ما باید انگیزه بسیار بالایی داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: جالب این‌جاست که در هفته گذشته در اجلاس فیفا حضور داشتم. یکی از سرفصل‌هایی که در آن‌جا مطرح شد این بود؛ که چگونه و با چه معیار و برنامه‌هایی می‌توانیم فوتبال آسیا را توسعه دهیم. اما درست شش‌ماه پس از جام جهانی، AFC شرایط و استانداردهایی کاملا پایین‌تر را به تیم‌ها در جام ملت‌ها و از جنبه ملزومات مورد نیاز برای تیم‌های حرفه‌یی ورزشی ارائه خواهد کرد.

کی‌روش افزود: ضمن این که این جام و تورنمنت بزرگ در ژانویه و در وسط فصل فوتبالی بازیکنان برگزار می‌شود. به‌خصوص بازیکنانی که در حال بازی در اروپا و وسط مسابقات هستند. به نظر من باید شرایط دقیقا برعکس می‌شد و ما بازیکنان را از یک تورنمنت به تورنمنتی دعوت می‌کردیم که سطح بالاتری از فوتبال را تجربه کنند. باید به آن‌ها یک رویا و یک آرزوی بالاتر را ارائه دهیم. به هر حال بزرگ‌ترین چالش ما این است که این واقعیت را بپذیریم و تلاش کنیم از لحاظ روحی و روانی شرایط و فضایی را مهیا کنیم که بازیکنان بتوانند وظایف‌شان را به‌خوبی انجام دهند.

او اظهار کرد: من در یک جمله ساده صحبتم را خلاصه می‌کنم و آن این است که وظیفه و تعهد من چیست؟ وظیفه، تعهد و ماموریت من نه تنها در درون زمین بلکه در بیرون از آن و نسبت به هواداران، فدراسیون و مسوولان ورزشی این است که همه را کنار هم و گرد هم جمع کنم. چرا که اگر بازیکنان و فدراسیون ما تمرکزشان از آن اهداف از دست بدهند ما همه چیز را از دست خواهیم داد.

کارلوس کی روش در پاسخ به سوالی در مورد این که چه مسایلی هست که سعی در کنترل آن دارید؟ گفت: در برخی از مواقع بعضی افراد متاسفانه این‌گونه القا می کنند که من تلاش می کنم، تا تمام مسایل درون و بیرون زمین را کنترل کنم. البته برخی از این صحبت‌ها گاها از روی ناآگاهی است. وظیفه و دغدغه اصلی من به عنوان یک مربی و مدیر این است که تمام جزییاتی که می‌تواند باعث ارتقای عملکرد ما بشود را تحت نظر خودم داشته باشم. ولی در آخر به این سوال بازمی‌گردیم که آیا شما می‌خواهید یک مدیر یا یک مربی خوب باشید یا خیر؟. اگر شما همه فاکتورهای لازم را که می‌تواند در موفقیت‌تان تاثیرگذار باشد را کنترل نکنید شما یک رهبر و مدیر خوب نیستید. به خاطر این که یکی از مهم‌ترین مسایلی که برای موفقیت یک مدیر، رهبر و یا سرمربی تیم وجود دارد این است که باید مسایل تمرینی، تیمی و تمامی موضوعاتی که منافع تیم را در گرو آن است مانند برنامه آماده‌سازی، تمرینات، مسابقات و البسه و تجهیزات تیم و لباس‌هایی که تیم می‌خواهد بپوشد، را بررسی کرده و لباس‌های با کیفیت و سطح بالایی در اختیار داشته باشد.

تصمیم گرفتیم از البسه‌ای که در انبار فدراسیون است استفاده کنیم

وی افزود: حال که صحبت از تجهیزات و البسه به میان آمد باید در این زمینه توضیحاتی را ارائه کنم. بعد از صحبت‌هایی که با آقای ساکت - دبیرکل فدراسیون و همین‌طور با عضو هیات رییسه و مسوول کمیته بازیاریابی - آقای ممبینی داشتیم تصمیم اخیر در مورد البسه تیم ملی گرفته شد و پس از این مذاکرات بود که آقای تاج - رییس فدراسیون فوتبال با توجه به این موضوعات تصمیم اخیر مبنی بر استفاده از البسه‌ای که در حال حاضر در انبار فدراسیون داریم را اخذ کردند. چرا که این تعداد البسه موجود برای تیم کافی است و تا زمانی که به اتمام برسد از همین البسه با کیفیت موجود استفاده می کنیم. دلیل اصلی ما مسایل مالی بود که در برهه فعلی یک بی‌احترامی تلقی می‌شود اگر بخواهیم منابع مالی‌مان را حیف و میل کنیم.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: موضوع دوم تصویر و احترامی هست که ما برای بازیکنان تیم ملی قایل هستیم. در جلساتی که با آقای ساکت و آقای ممبینی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که البسه دریافت شده به هیچ عنوان کیفیت لازمه را نداشته تا جایی که باید به این موضوع تاکید کنم که آقای ممبینی به عنوان یک داور با سابقه بین‌المللی تاکید داشتند که البسه ارائه شده به هیچ عنوان کیفیت لازم را ندارد. ضمن اینکه آقای ساکت هم کیفیت این البسه را تایید نکردند و در نتیجه یک نظر کلی و جمعی گرفتیم و به تایید ریاست فدراسیون فوتبال هم رسید و تصمیم گرفته شده به خاطر نداشتن استاندارهای لازم در البسه ارائه شده بود.

او در ادامه افزود: وقتی صحبت‌های برخی افراد را در مورد تجهیزات و البسه تیم ملی می‌شنوم، خنده ام میگیرد. چرا که تنها چیزی که من همیشه برای بازیکنان خواسته‌ام این بوده که بهترین‌ها را داشته و همیشه خواسته‌ام بازیکنانم احساس افتخار کنند.

کی روش تاکید کرد: همیشه خواسته‌ام زمانی که بازیکن، لباس تیم ملی را بر تن می کند، احساس احترام کند و وقتی خودشان را درون زمین می‌بینند باعث غرور و افتخار یک کشور و فرهنگ و تاریخچه مانند ایران باشد. ما نمی‌توانیم خودمان را یک فرد شکست خورده در سطح جهان نشان دهیم. برای اعتماد به نفس بازیکنان ملی پوش یک کشور مخصوصا ایران بسیار مهم است که احساس احترام بالایی داشته باشند و این وظیفه یک مربی و رهبر است که در یک کلمه اگر بخواهد به موفقیت برسد باید همه آروزها و رفتار تیم را کنترل کند. پس مطمئنا موضوعاتی که باعث بشود تیم و بازیکنان من بهتر باشند را نادیده نمی‌گیرم چرا که این وظیفه من است.

سرمربی تیم ملی در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد رقیبان تیم ملی و تفاوت بازی‌های جام جهانی و جام ملت‌ها به لحاظ سبک بازی و حفظ و مالکیت توپ افزود: همیشه در زندگی سعی کرده‌ام که نگاهم به همه چیز ساده باشد. فوتبال یک بازی ساده است و رفتارها و تصمیم‌های ما هم باید ساده باشد. مطلب پایه‌ای این است که در سی و پنج سال گذشته زندگی مربیگری‌ام مبنا را بر یک اصل ساده گذاشته‌ام. هر روز که بیدار می‌شوم سعی می‌کنم یک فرد و مربی بهتر باشم. سعی می‌کنم از روز گذشته مرتکب اشتباهات کم‌تری بشوم. همیشه سعی می‌کنم بهتر باشم و اگر بخواهم بهتر باشم باید تلاش کنم کادر و بازیکنان من بهتر باشند. اما سوال این است که این کار را چگونه انجام می‌دهم؟ در واقع تنها راهی که می‌شود به این مهم دست پیدا کرد این است که شناخت بهتری از یکدیگر داشته باشیم. زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شویم باید اراده‌ای قوی درون ما باشد که به خودمان بگوییم ما شناخت بهتری از مسیر پیش روی‌مان و کار تیمی‌مان داریم. البته اگر تصمیم ما برای پیشرفت باشد باید حریفان‌مان را هم بهتر بشناسیم و بدانیم چه رقیبانی داریم و آن‌ها در حال چه تلاشی هستند و چه پیشرفت‌هایی را تجربه می‌کنند.

هدف‌مان این است که قهرمان جام ملت‌ها بشویم

وی با اشاره به مسابقات جام ملت‌ها گفت: ما در جام ملت‌ها مسابقات کاملا متفاوتی را تجربه می‌کنیم و بازی‌هایی که در جام ملت‌ها با آن روبه‌رو هستیم کاملا با جام جهانی متفاوت است. هدف اصلی ما در روسیه صعود به مرحله دوم مسابقات بود. اما وقتی وارد چالش جام ملت‌ها شده‌ایم، باید بپذیریم هدف‌مان این است که قهرمان این مسابقات بشویم. مردم و هوادران بدانند که در جام ملت‌ها فضا و سناریویی کاملا متفاوت را پیش‌رو داریم. در حال حاضر باید کنترل همه چیز را به دست بگیریم و در واقع مسابقات را کنترل کنیم.

کی روش گفت: در امارات باید نوع بازی‌مان را به خوبی کنترل کنیم؛ چرا که نگرش ما باید نسبت به برخی بازی‌ها مانند عراق، ویتنام و یمن و دیگر رقیبان آسیایی‌مان با نگرش ما در بازی مقابل مراکش که بهترین تیم آفریقاست و بازیکنانی به مراتب با سطح بالاتری از تیم ما دارد، متفاوت باشد. البته این تفاوت در دیدگاه ما نسبت به بازی‌های پیش‌رو باید با بازی مقابل پرتغال که قهرمان اروپاست و یا اسپانیا که قهرمان جهان است، وجود داشته باشد. باز هم تکرار می‌کنم اگر شما خودتان را به خوبی نشناسید، نمی‌توانید حریف‌های خود را به خوبی بشناسید. در لحظه‌ای که شما واقعیت را می‌پذیرید و متوجه می‌شوید که نوع بازی تیم مقابل شما متفاوت است در نتیجه باید تصمیمات و انتخاب‌های متفاوتی را بگیرید.

نوع انتخاب‌ بازیکنان برای جام ملت‌ها متفاوت خواهد بود

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: در این صورت مطمئنا استایل ۲۳ بازیکن نهایی که برای جام ملت‌های آسیا انتخاب می‌شوند از بازیکنانی که برای جام جهانی روسیه انتخاب شدند، متفاوت خواهد بود. البته این موضوع هیچ ارتباطی به سطح بازیکنان ندارد و تنها نوع انتخاب‌های ما برای جام ملت‌ها متفاوت خواهد بود. وقتی ما این چالش را پذیرفتیم که می‌خواهیم در امارات قهرمان شویم باید راه‌حل‌های متفاوتی را اتخاذ کنیم و این تصمیمات قطعا از تصمیمات ما در روسیه متفاوت خواهد بود. دوباره تکرار می‌کنم چالش پیش روی ما بسیار بزرگ است و تک تک تصمیمات من مبنایش این خواهد بود که همه چیز را تحت کنترل داشته باشیم و تلاشمان این خواهد بود که هر روز بهتر از دیروز باشیم. چالشی که ما در حال حاضر برای کسب موفقیت در جام ملتها داریم بسیار بسیار بزرگتر، متفاوت تر و منحصربفرد تر از چالش ما در جام جهانی خواهد بود.

او اظهار کرد: وقتی شما صحبت از برد یک، دو یا سه بازی می‌کنید، با صحبتی که شما از قهرمانی در یک تورنمنت می‌کنید، متفاوت است. شاید قصد شما بردن چند بازی باشد، ولی زمانی که شما صحبت از قهرمانی می‌کنید پس باید برتر و بهتر از همه تیم های قاره خود باشید. به خاطر این که تمام قدرت‌های قاره به دنبال این مقام هستند و ما این آرزو را داریم که بهتر باشیم و این راه حل یگانه را داریم که در تمام تصمیمات‌مان بهترین باشیم که در آخر استحقاق جام را داشته باشیم.

آخرین زمانی که ایران قهرمان آسیا شد به سال ۱۹۷۶ و زمانی بازمی‌گردد که در آن تاریخ به دنیا نیامده بودم

کی‌روش افزود: هم اکنون زمان بیدار شدن است و وظیفه من به عنوان مربی این است که این بیدار باش را به همه اعلام کنم. ماموریت من این است که این سازمان و سیستم را به سمت هدف و دلیل مان سوق دهم. بیدار باش من این است که همه مشکلات را بازگو کنم و قطعا مشکلات ما در امارات به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل نیست. بزرگ‌ترین چالش فوتبال ایران در ۵۰ سال گذشته قهرمانی در این دوره از جام ملت‌های آسیاست. به‌خاطر این که آخرین زمانی که ایران قهرمان آسیا شد به سال ۱۹۷۶ و زمانی بازمی‌گردد که در آن تاریخ به دنیا نیامده بودم (با خنده! )، پس چالش بزرگی پیش رو داریم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد توقع‌اش از هواداران و مسوولان گفت؟ این فرصت را داریم که در جام ملت‌ها قهرمان شویم. پس باید هر کاری که لازم است را امروز انجام دهیم و نه فردا. اگر حتی یک نفر این فکر را داشته باشد که ما کار راحتی پیش رو داریم نه تنها غیرقابل قبول است بلکه یک حرف خنده‌دار است.

او افزود: ما یک جام جهانی خوب را پشت سر گذاشته‌ایم و باید بلد باشیم و یاد بگیریم که از جایگاهی که به‌دست آورده‌ایم حسن استفاده را داشته باشیم. ما در جام جهانی جایگاهی را به‌دست آوردیم و به همین خاطر نمی‌توانیم زیر سایه نخلسان‌های جنوب ایران بنشینیم یا از آب و هوای خوب شمال ایران لذت ببریم. ما نباید بگذاریم این احساس در ما ایجاد شود که رو به عقب حرکت می‌کنیم. ما باید کوه‌ها را پشت سر بگذاریم و باید قله‌ها را فتح کنیم. ما باید قله دماوند را فتح و در دریای کاسپین شنا کنیم و باید در خلیج فارس، خودمان را به موفقیت برسانیم.

افرادی تهمت می‌زنند، دروغ می گویند و تلاش می کنند با ایجاد تفرقه، ما را پایین بکشنانند

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: برای رسیدن به موفقیت و فتح قله‌هایی که در مورد آن صحبت کردیم باید حواس‌مان به دو دسته از افراد باشد. افرادی که آمادگی مقابله با هر گونه چالش و مشکلاتی را دارند. افرادی که می‌توانند کوه‌ها را پشت سر گذاشته و در دریاها شنا کنند و خودشان را به سرحد موفقیت برسانند. اما از آن مهم‌تر باید حواس‌مان به افرادی باشد که در چند سال گذشته شاهد حضور آن‌ها بودیم. افرادی که تهمت می‌زنند، دروغ می گویند و تلاش می کنند با ایجاد تفرقه، ما را پایین بکشنانند ولی ما هرگز نمی‌ایستیم و رو بجلو حرکت می کنیم.

کی روش در پاسخ به سوالی در مورد بازیکنان تیم ملی که باشگاه هایشان را عوض کرده و سیری صعود داشته و در حال حاضر در اروپا شاغل هستند گفت: واقعا اتفاق خوبی بود و علت آن افتخار و اعتباری است که تیم ملی در جام جهانی در سراسر جهان کسب کرده است. بارها گفته ام و باز می گویم که برخی افراد در درون ایران اطلاع کاملی از اعتبار و وجهه ای که تیم ملی در سراسر دنیا کسب کرد ندارند. این افراد اگر این مسایل را می دانستند سکوت می کردند و یکسری از صحبتها را انجام نمی دادند.

وی افزود: نقطه ای که حال حاضر در آن حضور داریم یک شروع است. سوال اصلی این است که ما چگونه می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم که بازیکنان‌مان را در یک فضای رقابتی بالاتر قرار دهیم. در مسابقات و لیگ‌هایی که فشار و سرعت و ریتم بازی‌ها در آن‌ها بیش‌تر است. لیگ‌هایی که در آن‌ها بازیکنان آماده هستند هر سه یا چهار روز یکبار بازی‌های سطح بالا و با ریکاوری خوب انجام بدهند.

کی روش تاکید کرد: بعد از هفت، هشت سال کار مداوم و مستمر، اکنون زمان جشن گرفتن نیست. بلکه باید بدانیم چگونه از این جایگاه به‌دست آمده استفاده کرده تا رو به جلو حرکت کنیم و یک تیم بهتر بشویم. همیشه به بازیکنان تیم ملی گفته‌ام اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به بازیکنان و تیم بهتری تبدیل شویم. هیچ بازیکنی نمی‌تواند بدون داشتن مشارکت بالا و نقش آفرینی خوب در تیم ملی، پیراهن آن را بر تن کند.

او افزود: ما نسبت به گذشته امیدوارتر و با انگیزه‌تر هستیم اما هیچ وقت مغرور نمی‌شویم و هیچ گاه دست از تلاش برنداشته‌ایم. بازیکنان من به خوبی می‌دانند که بیشتر از هر زمان دیگر به وفاداری و تعهدشان در تیم ملی نیاز دارم. باید شجاعت و جسارت لازم را داشته باشند که خودشان را فدای تیم کنند همان‌طور که در گذشته این کار را انجام دادند و این اصل پایه ای ما درون و بیرون از زمین مسابقه است.

جام ملت‌ها از جام جهانی آسان‌تر نیست

سرمربی تیم ملی گفت: ما به گروهی از افراد وفادار و متعهد نیاز داریم و می خواهیم دوستی ما به صورت وفادارانه و متعهدانه ادامه داشته باشد. ولی این تنها شامل بازیکنان نیست و همه از جمله هواداران و مسوولان هم باید نسبت به هدف ما متعهد شوند. اگر شما فکر کنید جام ملت‌ها نسبت به جام جهانی آسان‌تر است دچار یک اشتباه بزرگ شده اید. ما طی ۷، ۸ سال گذشته هیچ‌گاه مسابقاتی به این سختی نداشته‌ایم. من دوست ندارم سیاست وارد فوتبال شود و البته دوست ندارم فوتبال وارد سیاست شود. به همین خاطر اعتقاد دارم که نمی‌توانیم تظاهر کنیم که در حال حاضر اطراف تیم ملی اتفاقاتی نمی‌افتد. نمی‌توانیم چشم‌های خود را روی واقعیات ببندیم. ما تیمی هستیم که درون و بیرون زمین مشکلات بزرگی داریم. هم‌چنین حریفان بزرگی مانند ژاپن، کره، استرالیا و عربستان درون زمین در انتظار ما هستند. به‌خصوص سه تیم ژاپن، کره جنوبی و استرالیا بهترین تیم‌های این تورنمنت هستند که در ۳۵ تا ۴۰ سال گذشته کارهای توسعه‌یی و زیر ساختی روی فوتبال انجام داده‌اند.

وی اظهار کرد: ما علاوه بر درون زمین و حریفانی که در بالا توضیح دادم، چالش‌های بزرگی هم در بیرون از زمین و از جنبه‌های مالی، آماده‌سازی، امکانات، فضای تحت فشاری که با آن روبه‌رو هستیم و بازی‌های دوستانه داریم. یکسری از کشورها در تلاش هستند که رابطه غیر دوستانه‌ای را با ایران ایجاد کنند. اما همان‌طور که گفتم من یک مربی هستم و تاکید می‌کنم که خوب نیست که سیاست وارد فوتبال شود و خوب نیست فوتبال سیاسی شود.

کی‌روش در ادامه بیان کرد: وظیفه و هدف اصلی ما این است که باعث شادی و غرور ایران و ایرانی شویم و باید برای این هدف ارزشمند، خودمان را فدای این تی 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا