.:: مجله طب نما - اخبار - آیا میدانید آلوئورا چه خواصی دارد!؟ ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
دانلود اپلیکیشن
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

آیا میدانید آلوئورا چه خواصی دارد!؟

حتما قسمت آخر این مقاله را درباره‌ی مصرف بیش از حد آلوئه ورا و نیز دوزهای توصیه‌شده بخوانید. من آلوئه ورای تازه مصرف می‌کنم چون به آن دسترسی دارم. وقتی به آلوئه ورای تازه دسترسی ندارم، آب میوه‌ی ارگانیک آلوئه ورا می‌نوشم، اما اصلا مانند آلوئه ورای تازه نیست. اگر می‌خواهید آب میوه‌ی آلوئه ورا بخرید، من توصیه می‌کنم بطری‌های کوچک‌تر را بخرید و تا چند هفته پس از باز شدن بطری آن را مصرف کنید. در ادامه دوز پیشنهاد شده برای مصرف آلوئه ورا را ببینید.

آلوئه ورا حاوی بیش از ۲۰۰ اجزای فعال شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها، آنزیم‌ها، پلی ساکارید و اسید چرب است – بنابراین اصلا عجیب نیست که در چنین گستره‌ای از روش‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد! توده‌ی برگ آلوئه ورا با یک ماده‌ی شفاف ژل‌مانند پر شده‌است، که تقریبا ۹۹ درصد آن آب است. بیش از ۵۰۰۰ سال است که انسان‌ها از آلوئه ورا برای درمان استفاده می‌کنند- این یک سابقه‌ی بسیار طولانی است! فهرست فواید و اثرات این گیاه معجزه‌گر طولانی است. در ادامه فهرستی از ۱۲ بهترین خواص آلوئه ورا (از جمله برخی کاربردهای دارویی آن) آمده‌است.

۱۲ بهترین خواص آلوورا در ادامه آمده است:

 ۱. سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است:

آلوئه ورا حاوی ویتامین‌های زیاد از جمله A، C، E، فولیک اسید، کولین، B۱، B۲، B۳ (نیاسین)، و B۶ است. آلوئه ورا یکی از معدود گیاهانی است که ویتامین B۱۲ نیز دارد. برخی از ۲۰ ماده‌ی معدنی موجود در آلوئه‌ورا شامل کلسیم، منیزیم، روی، کروم، سلنیوم، سدیم، آهن، پتاسیم، مس، و منگنز است.

۲. سرشار از آمینو اسید و اسیدهای چرب است

آمینواسیدها واحدهای سازنده‌ی پروتئین هستند. حدود ۲۲ آمینو اسید لازم برای بدن انسان وجود دارد که گفته می‌شود ۸ تای آنها ضروری است. برآوردها از تعداد آمینو اسیدهای موجود در آلوئه‌ورا از ۱۸ تا ۲۰ عدد متفاوت است هر ۸ آمینو اسید ضروری را شامل می‌شود. هم‌چنین آلوئه ورا مجموعه‌ی قابل توجهی از اسیدهای چرب را نیز دارا است. آلوئه ورا حاوی ۳ استرول گیاهی است که اسیدهای چرب مهم هستند- کلسترول HCL (که چربی خون را پایین می‌آورد)، کمپسترول و بتا سیتسترول. همه‌ی این‌ها برای کاهش علائم آلرژی و سوءهاضمه‌ی اسیدی مفید است. دیگر اسیدهای چرب شامل لینولئیک، میریستیک، کاپریلیک، اولئیک، پالمتیک، و استئاریک است.

خواص آلوورا ۳: آداپتوژن است

آلوئه ورا یک آداپتوژن معروف است. آداپتوژن چیزی است که توانایی بدن را برای سازگاری با تغییرات و مقاومت در برابر بیماری بالا می‌برد. تصور می‌شود قدرت آلوئه‌ورا به عنوان یک آداپتوژن سیستم بدن را متعادل می‌کند، دفاع و مکانیسم‌های سازگاری بدن را تحریک می‌کند. این به شما توانایی بیش‌تری می‌دهد تا با استرس (استرس جسمانی، هیجانی و محیطی مانند آلودگی) کنار بیایید.

خواص آلوورا ۴: به گوارش کمک می‌کند

ضعف گوارش با بسیاری از بیماری‌ها در ارتباط است. عملکرد صحیح دستگاه گوارش یکی از کلیدها و بنیان‌های سلامتی است. گفته می‌شود آلوئه ورا دستگاه گوارش را تقویت و پاکسازی می‌کند و برای بهبود گوارش مفید است. نکته‌ی جالب درباره‌ی مصرف داخلی آلوئه‌ورا این است که چون یک آداپتوژن است، هم برای یبوست و هم برای اسهال مفید است و به تنظیم چرخه‌ی دفع به هر نحوی که لازم باشد کمک می‌کند. این گیاه برای افرادی با مشکلاتی نظیر سندروم رده‌ی تحریک‌پذیر و نیز رفلاکس اسیدی درمانی فوق‌العاده است.

آلوئه ورا به کاهش میزان باکتری‌های غیرمفید نیز کمک می‌کند و فلور روده‌ی سالم را در توازن نگه می‌دارد. هم‌چنین آلوئه‌ورا یک داروی کرم‌زدا است، یعنی کمک می‌کند بدن از شر کرم‌های روده خلاص شود.

خواص آلوورا ۵: به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند

آلوئه ورا، درست مانند جلبک دریایی و دانه‌ی چیا، یک گیاه خوراکی ژلاتینی است. فایده‌ی اصلی وجود خوراکی‌های گیاهی ژلاتینی در رژیم غذایی‌تان این است که این ژله‌ها با عبور در دستگاه گوارش سموم را در طول مسیر جذب می‌کنند و از طریق کلون از بین می‌روند. این کمک می‌کند مواد زائد به خوبی از بدن دفع شود و به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند.

۶: بدن را قلیایی می‌کند

بیماری‌ها نمی‌توانند در محیط قلیایی بروز کنند. بیشتر آدم‌ها اغلب با خوراکی‌های اسیدی زندگی می‌کنند و بر مصرف آن اصرار دارند. برای داشتن سلامتی بهینه، قاعده‌ی ۸۰/۲۰ را به یاد داشته‌باشید – ۸۰ درصد خوراکی‌هایی که محیط قلیایی ایجاد می‌کنند، و ۲۰ درصد خوراکی‌های اسیدی. آلوئه‌ورا از آن دسته خوراکی‌هایی است که محیط قلیایی ایجاد می‌کند. این گیاه بدن را قلیایی می‌کند، و به تعدیل عادت‌های خوراکی که بیش از حد اسیدی است کمک می‌کند.

۷. باعث سلامت قلب و عروق می شود

مطالعات زیادی درباره‌ی اثرات آلوئه ورا روی سلامت قلب و عروق انجام نشده است، اما پژوهش‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد تزریق عصاره‌ی آلوئه‌ورا در خون انتقال اکسیژن و قابلیت انتشار گلبول‌های قرمز را چند برابر می‌کند. بر اساس پژوهشی که در شماره‌ی ۲۰۰۰ مجله‌ی انگلیسی پزشکی چاپ شده‌است، بتا سیسترول به کاهش کلسترول کمک می‌کند. آلوئه‌ورا با تنظیم فشار خون، بهبود جریان خون و اکسیژن‌رسانی به آن، کاهش کلسترول، و کاهش غلظت خون ممکن است بتواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

۸. آلوئه ورا به تقویت دستگاه ایمنی کمک می‌کند

من فکر می‌کنم با توجه به استرس‌های زندگی‌های روزمره‌ی همه نیاز دارند دستگاه ایمنی‌شان را تقویت کنند. پلی ساکاریدهای موجود در آب میوه‌ی آلوئه ورا ماکروفاژها را تحریک می‌کند. ماکروفاژها گلبول‌های سفید دستگاه ایمنی هستند که با ویروس‌ها مبارزه می‌کنند. آلوئه ورا نیز به خاطر میزان زیاد آنتی‌اکسیدان‌هایی که دارد تقویت‌کننده‌ی ایمنی است.

آنتی اکسیدان برای مقابله با ترکیبات ناپایداری به نام رادیکال‌های آزاد مفید است که در فرآیند پیری تاثیرگذار است. (رادیکال‌های آزاد خودشان یکی از محصولات جانبی زندگی هستند، این فرآیندی است که به طور طبیعی رخ می‌دهد اما ما می‌توانیم به واسطه‌ی یک سبک زندگی ناسالم، بدن خود را با رادیکال‌های آزاد غیرضروری پر کنیم.) آلوئه‌ورا یک تب‌بر است و می‌توان از آن برای پیشگیری یا پایین آوردن تب استفاده کرد.

۹: برای پوست فوق‌العاده است

آلوئه ورا به خاطر خواص درمانی معروفی که برای پوست دارد، یکی از ترکیبات اصلی است که در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود. این گیاه یک مرهم شناخته‌شده برای زخم است (یعنی برای التیام زخم‌ها مفید است) و برای استفاده موضعی در محل سوختگی، خراش، پسوریازیس و حتی گزیدگی حشرات فوق‌العاده است. آلوئه ورا به عنوان یک داروی مسکن عمل کرده و درد جراحات را تسکین می‌دهد. خیلی حس خوبی است که ساقه‌ی آلوئه‌ورا را برش بدهید، آن را در یخچال بگذارید و روی پوست آفتاب‌سوخته قرار دهید – اثر تسکین‌دهنده‌ی فوری آن احساس نجات زندگی را ایجاد می‌کند. آلوئه‌ورا یک ضد خارش نیز هست: ماده‌ای که از خارش پیشگیری می‌کند یا آن را تسکین می‌دهد.

آلوئه‌ورا یک قابض است که سبب انقباض بافت‌های بدن می‌شود و عموما برای کاهش خون‌ریزی خراش‌های سطحی استفاده می‌شود. آلوئه‌ورا به خاطر محتوای آب زیادی که دارد (بیش از ۹۹ درصد آن آب است) روشی فوق‌العاده برای آب‌رسانی، مرطوب کردن و جوان‌سازی پوست است و با دستورالعمل کلی من نیز مطابقت دارد: ” چیزی را که نمی‌خورید روی پوست‌تان نگذارید! ” آلوئه ورا خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهد و به واسطه‌ی ترمیم کلاژن و الاستین انعطاف‌پذیری بیش‌تری به آن می‌دهد.

آلوئه ورا نرم‌کننده‌ی پوست است و به نرمی و لطافت پوست کمک می‌کند. این گیاه به اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوست کمک می‌کند، مقاومت و سنتز بافت پوست را افزایش می‌دهد و از طریق اتساع مویرگی جریان خون را در پوست بهبود می‌بخشد.

۱۰: ضدعفونی‌کننده، آنتی‌بیوتیک، ضدمیکروب، ضدباکتری، ضد قارچ و ضد ویروس است

من فکر می‌کنم تمام ضدها را پوشش می‌دهد. بسیار خوب، اعتراف می‌کنم این یک روش موذیانه برای افزودن ۶ دلیل دیگر بود که چرا باید آلوئه ورا را به عنوان یک گیاه خانگی (یک گیاه خانگی زیبا) همیشه در دسترس داشته‌باشید و کاربردهای آن را در سبک زندگی سالم‌تان بگنجانید. اجزای فعال آلوئه‌ورا شامل گوگرد، لوپئول، اسید سالیسیلیک، اسید سینامیک، نیتروژن، اوره وفنول است، موادی که از رشد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا جلوگیری می‌کنند و به عنوان یک تیم برای انجام فعالیت‌های ضدمیکروبی عمل می‌کنند.

به این طریق آلوئه‌ورا سیاری از عفونت‌های داخلی و خارجی را از بین می‌برد و در برابر باکتری‌ها نیز فعال است. این گیاه به درمان عفونت‌های قارچی و ویروسی نیز کمک می‌کند.

۱۱: به کاهش التهاب کمک می‌کند

آلوئه ورا حاوی ۱۲ ماده از جمله بی‌سیسترول است، که به کم کردن یا از بین بردن التهاب کمک می‌کند. ممکن است این برای درد مفاصل ناشی از خشکی مفید باشد و انعطاف‌پذیری مفاصل را بهبود ببخشد.

۱۲: کاهش وزن – یک اثر ثانویه

بهبود گوارش و سم‌زدایی از بدن‌تان یک تاثیر ثانویه روی کاهش وزن خواهدداشت چون وقتی شما شروع به بهبود گوارش‌تان می‌کنید بدن‌تان به طور طبیعی عمل دفع را به طور موثرتر انجام می‌دهد، که راه اصلی سم‌زدایی از طریق روده‌ها است. این میزان سموم را در بدن‌تان کاهش می‌دهد و انرژی بیش‌تری به شما می‌دهد.

۱۳: تبخال را درمان می‌کند

وقتی چند بار در روز ژل آلوئه ورا روی تبخال مالیده می‌شود، احساس ناراحتی را متوقف می‌کند و به تسریع روند درمان کمک می‌کند. همچنین اگر از طریق دهان مصرف شود مشکلی ایجاد نمی‌کند، بنابراین لازم نیست نگران خورده شدن این داروی طبیعی باشید. آلوئه ورا دارای خواص ضدویروسی و ضدالتهابی است که روند درمان را تسریع می‌بخشد و درد ناشی از تبخال – یا هر زحم دهانی دیگری- را کاهش می‌دهد.

آمینواسیدها و ویتامین B۱، ویتامین B۲، ویتامین B۶ و ویتامین C نیز فوق‌العاده مفید هستند. به عنوان مثال، یکی از مزایای ویتامین B۶ آن است که به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند و پادتن‌هایی درست می‌کند که سیستم ایمنی‌مان از آن برای محافظت از ما استفاده می‌کند.

۱۴: آنتی‌اکسیدان‌های بدن را تامین می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد

می‌دانیم که التهاب ریشه‌ی بیشتر بیماری‌ها است. آلوئه‌ورا تعداد حیرت‌انگیزی ویتامین و مواد معدنی فراهم می‌آورد که به کاهش التهاب و مبارزه با آسیب‌ رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

به عنوان مثال، ویتامین A نقشی حیاتی در حفظ سلامت بینایی، عملکرد سیستم عصبی و پوستی سالم ایفا می‌کند چون آنتی‌اکسیدانی است که التهاب را کاهش می‌دهد. ویتامین‌ C عنصر مهم دیگری است که در آلوئه‌ورا یافت می‌شود؛ این عنصر از بدن در برابر بیماری‌های قلبی عروقی، مشکلات دوران بارداری، بیماری‌های چشمی و حتی چروک پوست محافظت می‌کند. از مزایای ویتامین E آن است که این عنصر آنتی‌اکسیدانی قدرتمند است که آسیب رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهد، با التهاب مبارزه می‌کند و به کند کردن طبیعی پیری سلول‌ها کمک می‌کند.

این آنتی‌اکسیدان‌ها همچنین وقتی که در معرض دود سیگار یا تابش اشعه‌های ماورای بنفش قرار داشته باشید مفید هستند – آنها از پوست در برابر سرطان پوست محافظت می‌کنند و با التهاب پوستی حاصل از قرار گرفتن در معرض آفتاب مقابله می‌کنند. آلوئه‌ورا می‌تواند به صورت طبیعی جوش و اگزما را درمان کند چون به فرآیند درمان پوست کمک می‌کند. بردیکیناز، که در آلوئه‌ورا نیز موجود است، هنگام استفاده‌ از آن بر روی پوست به کاهش التهاب بیش از حد کمک می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ فایده آویشن برای سلامتی

۱۵: دیابت را درمان می‌کند

وجود برخی شواهد در انسان‌ها و حیوانات نشان می‌دهد که آلوئه‌ورا می‌تواند قند خون مزمن و چربی‌های مزاحم را که در افراد دیابتی رایج است و عوامل خطر عمده‌ای برای عوارض قلبی عروقی به حساب می‌روند کاهش دهد. این امر درمان طبیعی دیابت را نیز به فهرست مزایای آلوئه‌ورا اضافه می‌کند.

در دو آزمایش بالینی مرتبط با هم به ۷۲ زن دیابتی، بدون دارو درمانی، به مدت شش هفته یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا یا یک دارونما داده شد. سطح قند خون و تریگلیسرید با آلوئه‌ورا درمانی به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت. در آزمایش دوم، به بررسی تاثیر ژل آلوئه‌ورا یا دارونما در ترکیب با گلی‌بن کلامید، داروی عموما تجویز شده برای درمان دیابت، پرداخته شد؛ این آزمایش نیز، به کاهش چشمگیر غلظت قند خون و تریگلیسیرید ‌در گروه آلوئه‌ورا منجر شد.

هشدارهای مصرف آلوئه ورا

این گیاه به‌طور شگفت‌انگیزی دارویی است، با این حال برای مصرف درازمدت آن هشدارهایی وجود دارد. این‌که مقدار کمی از این گیاه مفید است لزوما به این معنی نیست که مقدار بیش‌تری از آن فواید بیش‌تری دارد. آلوئه ورا یک گیاه بی‌نهایت قدرتمند است و باید با توجه به قدرت آن مصرف شود. استفاده‌ی درازمدت از آلوئه‌ورا می‌تواند به از دست دادن الکترولیت‌ها به‌ویژه پتاسیم منجر شود.

توصیه: اگر بواسیر یا سیروز کبدی و سنگ مثانه دارید، از مصرف داخلی آلوئه‌ورا در طول بارداری و قاعدگی اجتناب کنید.

دوز مصرف آلوئه ورا

من می‌دانم انواع مختلف آب میوه‌ی آلوئه ورا در بازار موجود است و ممکن است برخی از آنها واقعا محصولات فوق‌العاده‌ای باشند. با این حال همیشه گفته‌ام “تازه بهتر است”. گیاه آلوئه‌ورا تقریبا هر جایی رشد می‌کند. وقتی در کانادا زندگی می‌کردم، چندین گیاه آلوئه ورا در خانه داشتم و واقعا خوب رشد می‌کردند. اکنون که در هاوایی زندگی می‌کنم آلوئه‌ورا همه جا رشد می‌کند، برای همین مجبور نیستم آب میوه‌ی آن را بخرم، بلکه خودم درست می‌کنم.

برخی شرکت‌های فروش آب میوه‌ی آلوئه ورا توصیه می‌کنند باید “مرتبا” آن را مصرف کنیم اما من لزوما با آن موافق نیستم. ما باید نسبت به این گیاه رویکردی مانند دارو داشته‌باشیم و اگر آن را مطابق با نیاز بدن‌مان مصرف کنیم واقعا متوجه می‌شویم که مجذوب اثرات شفابخش این گیاه شده‌ایم. آیا ما بدون که این‌که بدن‌مان نیاز به دارو داشته‌باشد، داروی غیرضروری مصرف می‌کنیم؟ احتمالا نه، و درباره‌ی گیاهان دارویی نیز همین‌طور است. اگر به بیماری گوارشی مبتلا هستید یا دچار آفتاب سوختگی شده‌اید، آن را به مدت کوتاهی ( یک تا دو هفته) مصرف کنید تا دوره‌ی درمان کامل شود و سپس مصرف را قطع کنید و تا شروع مجدد حداقل ۱ ماه صبر کنید.

من وقتی در ونکوور زندگی می‌کردم یک بطری بزرگ آب میوه‌ی آلوئه‌ورا خریدم و هر روز صبح چند جرعه از آن می‌نوشیدم. یکی از روش‌ها برای شناختن نیاز بدن این است که به سادگی به واکنش‌های آنی بدن توجه کنید. وقتی من در ابتدا مصرف این آب میوه را شروع کردم، بدن‌ام کاملا خوب بود، طعمش من را آزار نمی‌داد، و می‌توانم بگویم برای بدن‌ام خوب بود. بعد از چند هفته من یک جرعه می‌نوشیدم و دچار رفلاکس می‌شدم. جسم در برقراری ارتباط با ما فوق‌العاده عمل می‌کند.

این برای من نشانه‌ی آن بود که دوره‌ی مصرف آلوئه‌ورا تمام شده‌است، بنابراین مصرف آن را قطع کردم و مصرف دوباره‌ی آن را حداقل تا یک یا دو ماه بعد شروع نکردم. اغلب اوقات آدم‌ها وقتی محصولی را می‌بینند که روی آن کاهش وزن تبلیغ شده‌است تمایل دارند درک شهودی‌شان را سرکوب کنند و فراموش می‌کنند بدن‌شان واقعا بهترین رهنمود است. من فکر نمی‌کنم در هیچ فرهنگی آلوئه ورا روزانه مصرف داخلی داشته‌باشد، مردم در بیشتر فرهنگ‌های سنتی می‌دانند که بیش‌تر لزوما همیشه بهتر نیست و آن را وقتی مصرف می‌کنند که واقعا لازم است. به این طریق از اثربخشی اجزای این گیاه اطمینان حاصل می‌شود.

آخرین نکته درباره‌ی آب میوه‌ی آلوئه ورا این است که طعم تند و تیزی دارد، بنابراین اگر می‌توانید با طعمش کنار بیایید آن را با اسموتی مخطوط کنید یا به یک آب میوه‌ی سبز اضافه کنید. از فواید زیاد آلوئه ورا لذت ببرید!

مطلب مرتبط: ۱۰ خاصیت رزماری برای سلامتی

عوارض جانبی و فعل و انفعالات احتمالی

نباید دوز زیادی از شیرابه‌ی آلوئه را مصرف کرد چون می‌تواند عوارض جانبی مثل معده‌درد و گرفتگی عضلانی داشته باشد. استفاده‌ی دراز مدت از مقادیر زیاد شیرابه‌ی آلوئه ممکن است باعث اسهال، مشکلات کلیوی، وجود خون در ادرار، کمبود پتاسیم، ضعف عضلانی، کاهش وزن و مشکلات قلبی شود.

اگر باردار یا در دوران شیردهی هستید از آلوئه‌ورا، چه ژل چه شیرابه، استفاده نکنید. گزارشاتی وجود دارد مبنی بر این که آلوئه باعث سقط جنین و نقایص نوزادان در هنگام تولد شده است. کودکان کمتر از ۱۲ سال ممکن است دردهای شکمی، گرفتگی عضلانی و اسهال را تجربه کنند، بنابراین من مصرف آلوئه‌ورا را برای کودکان نیز توصیه نمی‌کنم.

دیگر موارد دقت در مصرف آلوئه ورا:

– بعضی از تحقیقات نشان می‌دهند که آلوئه ممکن است قند خون را کاهش دهد، بنابراین اگر آلوئه را از طریق دهانی مصرف می‌کنید و مبتلا به دیابت هستید، سطح قند خون‌تان را به دقت زیر نظر بگیرید.

– اگر به ناراحتی‌های روده مثل بیماری کرون، کولیت اولسروز یا انسداد مبتلا هستید، از شیرابه‌ی آلوئه‌ورا استفاده نکنید چون این ماده یکی از تحریک کننده‌های روده به حساب می‌رود.

– اگر بواسیر دارید شیرابه‌ی آلوئه‌ورا مصرف نکنید چون ممکن است اوضاع را بدتر کند.

– دوز بالای شیرابه‌ی آلوئه‌ورا با نارسایی کلیه و بیماری‌های جدی ارتباط دارد، بنابراین اگر مشکلات کلیوی دارید از شیرابه‌ی آلوئه‌ورا استفاده نکنید.

– آلوئه‌‌ورا ممکن است بر سطح قند خون تاثیر بگذارد و می‌تواند در هنگام عمل جراحی یا بعد از آن در کنترل قند خون اختلال ایجاد کند. حداقل دو هفته قبل از یک عمل جراحی از پیش تعیین شده خوردن آلوئه‌ورا را متوقف کنید.

– اگر داروی دیگوکسین (لانوکسین) مصرف می‌کنید، از شیرابه‌ی آلوئه ورا استفاده نکنید چون به عنوان یک محرک ملین عمل می‌کند و سطح پتاسیم بدن را کاهش می‌دهد؛ وقتی که این دارو را مصرف می‌کنید سطح پایین پتاسیم می‌تواند ریسک بروز عوارض جانبی را افزایش دهد.

اگر داروهای زیر را مصرف می‌کنید قبل از مصرف آلوئه ورا با پزشک خود مشورت کنید:

– داروهای دیابت

– سووفلوران

– ملین‌های محرک

– وارفارین(کومادین)

– داروهای مدر

برای اطلاع از خواص و فواید تغذیه ای و درمانی انواع میوه ها، سبزیجات ، خوراکی ها و … اینجا کلیک کنید. 

فروشنده طب نما باشید.

اطلاعات بیشتر ارسال عدد 9 به 09303030352

خبرنامه

logo-samandehi
شــماره ​تماس :

03142629718

ایجاد یک زندگی سالم و ارگانیک با محصولات گیاهی ایرانی
فـروش تمام محـصـولات با قـیمـت درج شـده روی کالا 


        

اصــالت کالا : تمامی محصولات از خود کارخانه تولید کننده تهیه و توزیع میگردند.
گارانتی : در صورت عدم تطابق ســفارش مرجــوع و وجه برگشــت داده می شـود.
سیب سلامت : محصولات دارای سیب سبز سلامت سازمان غذا و دارو می باشند .
ارسال مـحــصولات از طریق پست و با جـــعبه و بــسته بندی پســت (دارای پلمپ) 
© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا