.:: مجله طب نما - ريه ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

ريه

                                 
بیماریهاى ریوى و درمان گیاهی 
ریه عضوى است ظریف و حساس كه مبارزه با هواى آلوده بزرگترین وظیفه آن است. ریه باید با میكرب هاى هوا به شدت مبارزه كند تا از آلودگى خون كه براى تغذیه سلولهاى بدن به كار مى رود جلوگیرى نماید.
هواى مرطوب و گرم براى ریه بهتر است و همین غدد اشك كه چشمها را مرطوب مى كنند و شستشو می دهند و غدد مترشحه ی مرطوب دیگر در بینى و گلو، ایجاد مایعى سیال نموده و در تصفیه ی هواى تنفس ریه كمك مى كنند. اگر تنفس هواى بد. با نیكوتین سیگار ادامه پیدا كند به كلى سلولها از بین مى روند و تنفس فوق العاده مشكل می شود. با پا به سن گذاشتن هم قدرت اعمال تنفسى كمتر مىشود. براى حفظ سلامتى ریه‌ها و طول عمر بیشتر بهتر است هواى سالم در بهبود ریه مؤثر است. گردش در هواى آزاد، كوهنوردى، و شنا ریه را وادار به تنفس عمیق می كند.
تمرین شكمى مفید است به همان طریقى كه اطفال از طریق ناف و آواز خوانان اپرا تنفس عمیق دارند نه با انبساط صندوق سینه و جناغ بلكه با كشیدن دیاگرام به طرف پایین باید عمیقا نفس كشید تا هوا به كیسه‌هاى ریز تنفسى نفوذ نماید.
شما باید هر روز ریه را تمیز و تهویه نمایید و گمان نكند كه با عمل بازدم، ریه خالى و از گاز كربن و میكروب پاك می شود. با عمل بازدم سعى كنید تمام هواى آلوده ششها را به خارج برانید.
خون ریزى از ریه: این بیمارى مخصوص اشخاصى است كه عروق ریوى آنها مختل و كم خون شده است و اغلب از ریه ی آنها خونریزى می شود. چنین اشخاصى اگر مدت بیست یا سى روز رژیم مخصوص انگور بگیرند، معالجه می شوند و شفاى كامل را بدست می آورند. توصیه شده است كه چنین اشخاص باید معالجه با انگور را در جاى مرتفعى كه هواى آن پاك و صاف و داراى اكسیژن زیاد باشد بگیرند تا علاوه بر رژیم انگور از رژیم استراحت نیز پیروى كنند.
سیر براى مجارى ریه، ضد عفونى قوى است و مصرف آن بسرعت، خلط سینه را كم می كند. مصرف سیر را در مورد سل ریوى تجویز كرده اند. در مورد این بیماریها و همچنین در موقعى كه امراضى بطور مسرى شیوع می یابند باید دو حبه سیر را در فنجان شیر انداخته و جوشانید و آن را گرم گرم نوشید.
جوشانده ی برگهاى كرفس به مقدار سى گرم در یك لیتر آب مخلوط با شیر در بیماریهاى ریوى دارویى عالى است.
ضماد تخم بزرك، براى رفع ورمهاى ریوى نافع است.
كلم لطیف كه با سیب زمینى، پیاز و هویج و كمى روغن نباتى پخته شود و همراه یك سالاد كاهوى خام و لطیف مصرف گردد براى بیماران ریوى مطبوع و شفابخش است.
لیمو خونریزى ریه را شفا مى بخشد.
آویشن تازه یا خشك در عفونتهاى ریوى مصرف می شود. دمكرده ١٠ گرم آویشن را با یك لیتر آب مصرف كنید.
جعفرى را خرد كنید و در شیر گرم بریزید و صبح ناشتا بخورید براى معالجه نزله‌هاى ریوى مفید است.
جوشانده برگ و گل سیب زمینى به مقدار ٣٠ گرم در یك لیتر آب را با عسل شیرین كنید، براى عفونتهاى ریوى مفید است.
شلغم را خرد كنید و صد گرم آن را در یك لیتر شیر یا آب بجوشانید و كمى شكر به آن بزنید و براى معالجه عفونتهاى ریوى مصرف كنید.
٣٠ تا ٦٠ گرم ریشه شنگ را در یك لیتر آب به مدت نیم ساعت بجوشانید و صبح ناشتا و بین غذاهاى اصلى بخورید. مصرف این جوشانده براى نزله‌هاى ریوى مفید است.
آب هویج خام كه صبح ناشتا، بطور ساده یا با شیر مصرف شود، در رفع ترشحات ریه‌ها فوق العاده مؤثر است و آن را در اختلالات ریوى تجویز مى كنند.
مصرف سیب را به اشخاصى كه دچار امراض ریوى شده اند توصیه مى كنند.
براى معالجه تورم ریه‌ها باید جوشانده سیب و شیرین بیان را مصرف كنید. بدین صورت که سیب را قطعه قطعه كرده و با پوست به مدت یك ربع ساعت در یك لیتر آب بجوشانید و كمى شیرین بیان به آن اضافه كنید.
پرسیاوشان براى بیماریهاى ریه مفید است.
خوردن روغن زیتون، شخص را از ابتلا یه امراض ریوى مصون نگه می دارد.
جوشانده ٢٥ گرم شیرین بیان در یك لیتر آب، براى بیمارى قصبة الریه مصرف می شود.
جوشانده عناب خشك به مقدار ٣٠ تا ٦٠ گرم در یك لیتر آب كه نیم ساعت بجوشد براى ریه مفید است.
گلهاى نیلوفر آبى و ریشه آن براى درمان نزله‌هاى ریوى مفید است. بدین صورت که یك قاشق چاى خورى گل خشك نیلوفر آبى را در یك فنجان آب جوش مدت ده دقیقه دم كنید و روزى دو الى سه فنجان مصرف نمائید.
جوشانده بنفشه براى ریه‌ها مفید است.
براى رفع اختلالات ریوى و گرفتگى صدا، جوشانده ی پنج تا شش برگ كلم قرمز در یك لیتر آب توصیه می شود.
انجیر با خرما و كشمش و عناب، تركیب (چهار میوه ی مخصوص سینه) را می دهد كه اگر آنها را باندازه ی مساوى با یكدیگر تركیب كنند و در یك لیتر آب بجوشانند در عفونتهاى ریوى مصرف می گردد.
اگر به تمام این چهار میوه دسترسى نداشتید می توانید بجاى آن پنج تا ده عدد انجیر خشك را در یك لیتر شیر بجوشانید و به مصرف برسانید.
شصت گرم خرما را در یك لیتر آب مى جوشانند و این جوشانده را در تمام عفونتهاى ریوى مصرف می كنند.
اسطو خودوس ضد عفونى كننده براى بیماریهاى ریوى مفید است.
 

طب نما نزدیک به 10 سال است که در ضمینه تولید و عرضه محصولات عطـاری(فرآورده و غیر فرآورده) فعالیت نموده و  مجموعه ای از بهترین ،موثرترین و سالم ترین کالاها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، با توجه به حذف واسطه قیمت ها بسیار مناسب و منصفانه بوده وهمچنین امکان گـارانـتـی مرجوعی از کالا خود گواه کیفیت محصولات میباشد.تمامی محصولات دارای اسـتاندارد و سـیـب سـلـامـت ، کد غـذا و دارو و تاریخ تولید و انقضا می باشد. ارسال سفارشات در طـب نما از طـریق پست، باربری و  پیک و با بسته بندی محفوظ و مطمئن صورت میپذیرد .در حال حاضر بسیاری از فروشندگان نیز محصولات مورد نیاز خود را از طب نما تهیه مینمایند.


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

 

خبرنامه

logo-samandehi

دفتر مرکزی : 03142629718


سفارشات تلفنی : 09303030352


© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا