.:: مجله طب نما - گیلاس ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

گیلاس

درخت گیلاس تقریبا” ده الی پانزده روز بعد از نوروز شکوفه می دهد و تا اواسط اردیبهشت ماه بر شاخه های درخت می ماند درختی بزرگ ،هر شاخه تا  بلندای بیست متر می رسد .رنگ پوست تنه درخت تیره، پوست شاخه های جوان آن صاف ، اوایل به رنگ سبز و بعد از مدتی قهوای یا سرخ براق می شوند .برگ های آن تخم مرغی شکل با نوکی تیز کشیده دندانه دار اره ای می باشد. گل های آن با رنگی سفید دارای کاسه برگ که پنج برگ دارد . بعد از ریختن گلها از وسط کاسه برگ ها میوه ای کوچک کروی شکل با رنگ سبز نمایان می گردد .به مرور در اثر اشعه آفتاب تغییر رنگ می دهد . اول مایل به زرد تا آنکه خوب رسید .بستگی به نژاد آن می باشد که قرمز تیره ،زرد طلائی یا قهوای یا آنکه سیاه مایل به قهوای تیره .این درخت بومی کشورمان ایران است که در دوران حکومت هخامنشی ها با میوه آلبا لو بدست آمده پیوند شده و به صورت میوه امروز در آمده است .درخت گیلاس در تمامی کشورهای جهان پرورش داده می شود .در کشور خودمان در جنگل های شمال توالش گرگان فراوان دیده می شود و هر ساله به طور خودرو بر وسعت جنگل ها افزوده می گردد.در اینجا باید متذکر شوم که کمتر کسی است که از درخت گیلاس با خبر نباشد .به علت زیبائی که در اوایل بهار دارد آن را در باغچه های خانه ها می کارند .در حال حاضر بهترین نوع گیلاس را در اصفهان و مشهد به عمل می آورند و به بازارهای شهرستان های کشور روانه می کنند .بعد از تمام شدن گیلاس اصفهان نوبت به خراسان می رسد .گیلاس های خراسان هم دارای شهرتی فراگیر می باشد .درشت ،پر گوشت با رنگی قهوای تیره مایل به سیاه خوش طعم .درخت گیلاس عمر کمی دارد هفت سال در بعضی از ازتفاعات خوش آب وهوا بیشتر از آنکه ذکر کردیم دوام دارد.

خواص درمانی و روش مصرف

گیلاس طبیعت گرم و مرطوب دارد.

قسمت مورد استفاده : شکوفه ، میوه ، برگ

کندی ادرار : اگر درگیر کندی ادرار می باشید باید به مدت ده روز یک ساعت قبل از غذا روزانه خودتان مقدار صد  گرم میوه رسیده گیلاس را نرم بجوید .

بند آمدن ادرار : در بعضی موارد نوزادان بالای پنج ماه دچار بند آمدن ادرار می شوند .در این بار باید مقداری گیلاس  رسیده را تمیز شسته بعد در ظرف بهداشتی له کرده با پارچه ای تمیز کاملا” بهداشتی فشار دهید بعد آب آن را حدود یک چهارم استکان به جای یک وعده شیر به او بخوارنید .این عمل را روزی دو الی سه مرتبه تکرار کنید .

روشن کننده پوست : برای باز شدن رنگ  پوست صورت ،مقداری گیلاس را کوبیده بدون هسته شبها نیم ساعت روی  پوست پهن کرده بعد بشوئید .چند مرتبه ادامه دهید تا نتیجه مطلوب آن را دریابید .

کلیه : برای پاکسازی کلیه ها از عفونت می توانید سی گرم دم گیلاس را با بیست گرم شکوفه آن مخلوط با دو لیوان  آب سرد شب خیس کرده صبح قبل از آفتاب آن را در یخچال نگهدارید .باز عصرانه میل کنید .این عمل را چند روز به دلخواه انجام دهید .

عفونت آلت تناسلی :  سی گرم دم گیلاس را با یک عدد میوه درخت کاج خرد شده بهداشتی به طور مخلوط با یک لیتر  آب سرد دوازده ساعت خیس کرده بعد یک جوش بزند بعد صاف کرده در یخچال نگهداری کنید بعد از هر غذا نصف لیوان میل گردد .این دستور به مدت چهل و پنج روز تمام باید اجرا شود تا آنکه عفونت تمام شود .

درد ناحیه پیشانی : صد گرم گیلاس را بدون هسته کمی له کنید بعد آن را روی پیشانی پهن کرده نیم ساعت استراحت کنید این عمل را روزی دوبار چند روزی ادامه دهید خواهید دید که دردهای سر و میگرن را بر طرف خواهد کرد .

سوزش ادرار : برای بر طرف کردن سوزش ادرار سی گرم دم گیلاس مساوی خارخسک،کاکل ذرت را با یک و نیم لیوان  آب سرد یک دقیقه جوشانده نیم ساعت دم کرده بعد از هر غذا صاف کرده میل گردد . تا التیام کامل تکرار گردد در ضمن روزی چند بار خیار سبزه سالادی را بتراشید میل کنید .

یبوست : اگر یبوست در عذاب می باشید می توانید بیست و پنج گرم برگ گیلاس را با یک لیتر آب سرد نیم ساعت دم  کرده بعد صاف کنید در یخچال نگهداری کنید روزی چند نوبت از آن گرم کرده یک فنجان میل کنید این دستور را مرتب تا بهبودی ادامه دهید .

روش دوم : بیست گرم برگ خشک یا تازه را با یک لیوان شیر تازه بگذارید یک جوش بزند پانزده دقیقه دم کرده بعد صاف شود نیم ساعت بعد از غذا میل گردد.یکی دو روزی تکرار شود مفید است .

 تورم پروسات : دویست گرم گیلاس را با یک لیتر آب آهسته بجوشانید بعد دویست گرم سیب درختی را رنده کرده  به آن اضافه نمائید .برای مرتبه دوم  یگذارید یک جوش بزند نیم ساعت بگذارید دم بکشد بعد آنها را در یک صافی بریزید و خوب ماساژ دهید تا از صافی بیرون آید .در یخچال نگهداری کنید هر وعده نیم ساعت بعد از غذا یک فنجان میل شود .در ضمن اگر گیلاس تازه نبود از خشک آن استفاده کنید .

تب : بیست و پنج گرم پوست سر شاخه های درخت گیلاس را با ده گرم برگ و یک لیوان آب سرد یک ساعت آب سرد یک ساعت خیس کرده بعد بگذارید یک جوش بزند نیم ساعت دم بکشد صاف کرده کمی شیرین شود میل گردد .هر سه ساعت یک بار یک فنجان میل شود .

 نکته ی مهم :

– توصیه می کنم هر نوع میوه حتی گیلاس را قبل از غذا میل کنید

– میوه گیلاس برای اشخاصی که ناراحتی معده یا روده دارند مضر است زیرا باعث تحریکات معده و روده می شود


طب نما نزدیک به 10 سال است که در ضمینه تولید و عرضه محصولات عطـاری(فرآورده و غیر فرآورده) فعالیت نموده و  مجموعه ای از بهترین ،موثرترین و سالم ترین کالاها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، با توجه به حذف واسطه قیمت ها بسیار مناسب و منصفانه بوده وهمچنین امکان گـارانـتـی مرجوعی از کالا خود گواه کیفیت محصولات میباشد.تمامی محصولات دارای اسـتاندارد و سـیـب سـلـامـت ، کد غـذا و دارو و تاریخ تولید و انقضا می باشد. ارسال سفارشات در طـب نما از طـریق پست، باربری و  پیک و با بسته بندی محفوظ و مطمئن صورت میپذیرد .در حال حاضر بسیاری از فروشندگان نیز محصولات مورد نیاز خود را از طب نما تهیه مینمایند.


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

 

خبرنامه

logo-samandehi

دفتر مرکزی : 03142629718


سفارشات تلفنی : 09303030352


© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا