.:: مجله طب نما - درمان ساده ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

درمان ساده

چشم : سلطان بدن است اگر چشمتان در اثر آفتاب زدگي،قرمز و ناراحت شده است كمي خرفه را در آب جوش بياندازيد و تا گرم است آن را در آورده وبه صورت ضماد روي چشم ناراحت و قرمز خود نگه داريد ويا گياه گل گندم را در آب جوش بياندازيد و سپس بر روي چشمان خود ضماد كنيد يا از دم كرده آن براي شستن چشمان ناراحت خود استفاده كنيد.
 
گل مژه  : اگر بتازگي در چشم شما گل مژه ايجاد شده است يك حبه سير را از پوست كاملا بيرون بياوريد و آن را چندين بار روي گل مژه چشم خود بماليد.گل مژه چشم شما به زودي برطرف خواهد شد.
 
آب مرواريد : براي جلوگيري از بروز آب مرواريد و افزودن قدرت بينايي چشم خود،هر روز يك ليوان آب هويج تازه و خام بخوريد.(100هزار واحد بين المللي از ويتامين A)دم كرده برگ زغال اخته يا گل و ميوه ي آن،حاوي مقدار زيادي يد و ويتامين PPمي باشد.هويج و يد در رفع اب مرواريد چشم موثرند و گفته مي شود خوردن جگر مرغ يا گوسفند يا گنجشك براي درمان شب كوري مفيد است.
 
شستشو دادن مجراي گوش : با كمي روغن خشخاش نيم گرم براي رفع جوش هاي ريز،دردناك و يا جوشانده مرزه يا پونه نيم گرم بزاي خروج چرك از گوش  وشستن پا ها با آب گرم حاوي پودر خردل و نيز ماليدن ضماد خردل به كف پا ها و پوشيدن جوراب هاي پشمي روي آن باعث مي شود صداهاي توليدي در  گوش بر طرف شود. اگر قسمتي از بدن شما دجار زخم يا بريدگي شده باشد  اول آن را با الكل پاك كنيد وسپس با آب گرم كثافات روي آن را بشوييد سپس چند قطره از حل كرده برگ گزنه وارد الكل شود.اگر در اثر هواي گرم زمستان ،دچار زكام شديدهر روز چند بار چند قطره آبليمو ترش را در بيني خود بچكانيد  بزودي زكام شما برطرف مي شود،نوشيدن دو ليوان آب گرم ،به طور ناشتا و ادامه آن هر سه ساعت يك بار ،در رفع زودتر زكام موثر است.
 
رفع زگيل و خال هاي گوشتي : مي توانيد تا چند هفته و چند بار در روز،روي انها روغن كرچك يا شيره گياه ماميران  بماليد ويا روي انها پياز يا سير له شده آغشته به سركه بگذاريد و ببنديد  و چندين بار در طول چند روز تجديد كنيد. ماليدن و يا قرار دادن پوره كرفس پخته شده نيم گرم روي زخم هاي جلدي يا اگزما ويا پاشيدن برگ كرفس خشك شده  در آفتاب بر روي زخم  ويا ماليدن خمير حاصل از گرد كرفس با آب جوش و روغن نباتي مايع يا شستن زخم اگزما با اب درياي ضد عفوني شده  در رفع اگزما پوست موثر است.
با جوشاندن برگ پوست خشك شده بلوط،هر جاي بدن كه دچار اگزما شده است را بشوييد يا تخم مرغ را آب پز كنيد  وزرده سفت شده آن ار درصافي فلزي چاي قرار دارده روي حرارت ملايم و شعله كوچك گاز نگه داريد  تا روغنش در آيد آن روغن ها را روي زخم اگزما بچكانيد و بماليد.
ماليدن مرهم سير له شده و عسل بدون موم يا نيكوتين پيپ يا چوب سيگار يا ماليدن جوشانده غليظ برگ شمعداني يا گرفتن حمام با آب داراي جوشانده برگ شمعداني،در رفع زخم هاي اگزماي پوستي موثر مي باشدو ضمنا افراد مبتلابه اگزما بايد در خورد گوجه فرنگي و مخصوصا به حالت خام آن احتياط كنند و نخورند.
گفته مي شود بعضي امراض آلرژي زا،زخم معده،كهير،اگزما و آسم علل ،ريشه عصبي و رواني دارند. اضطراب زياد و يا عدم آرامش بعضي بيماري ها را ايجاد يا تشديد مي كند.
 
خارش ناحيه اي از پوست بدن : ماليدن سركه به ناحيه خارش دار بدن يا گرفتن حمام،در وان اب حاوي كمي جوش شيرين،خارش هر ناحيه از پوست بدن را بر طرف مي كند.
 
زخم اولسر معده  : بايد هر روز شير و يا پوره چهار عدد سيب زميني بخورند و اگر يك زرده پخته تخن مرغ هم به هر دو عدد سيب زميني پخته پوره شده اضافه شود براي رفع بيماري زخم معده مفيد است و اگر بيمار دچار نقرس باشد پوره بون زرده تخم مرغ بايد ميل شود. خوردن يك فنجان سيب زميني خام رنده شده ،قبل از هر وعده غذايي صبحانه،نها،شام و يا آب كلم گرفته شده با دستگاه به تعداد يك يا دو ليوان در روز در فاصله بين دو غذا  و بدون مصرف هيچ نوع نوشابه ديگر در درمان زخم يا اولسر معده موثر مي باشد.از آرد تخم كتان يا تخم شنبليله ضماد درست كنيد و روي آبسه بگذاريد تا آبسه برسد و سرباز كند براي رفع قطعي علت آبسه بايد به خوردن دم كرده گياهان  داراي خاصيت تصفيه كنندگي خون ،مدر و مقوي اقدام كرد. كساني كه داوما دچار نفخ شكم معده و روده هستند غذا را تند مي خورند و نمي جونو پرخور يا بد خور بوده و غذا را همراه با آب زياد مي خورند و خوردن يك فنجان از دم كرده ي 20گرم يا برگ سنبل ختايي در يك ليتر آب جوش پس ازهر وعده غذايي ،نفخ معده و روده را برطرف مي كند و بايد تا مدتي ادامه داد و درست غذا خورد.
 
يبوست : از يك جانشيني،نخوردن ميده و سبزيجات تازه يا ايجاد سلولز ايجاد مي شود.خوردن نان سياه يا نان سبوس دار ويا از جوشانده صاف شده گياه گل گندم سانتوره CENTAUREA و هر روز 2فنجان بايد نوشيد و به مدت يك هفته ادامه داد تا يبوست به كلي برطرف گردد.خوردن سبوس  در نان هاي سبوسي يا سلولز در سالاد،سبزيجات و ميوه ها و انجير خشك ،سبب راحتي عمل دفع و افزايش حجم مدفوع مي شود.افراد دچار يبوست نبايد،شكلات،قهوه،كاكائو،نان سفيد،چاي زياد و الكل بخورند يا سيگار و ترياك بكشند.
 
گواتر : خانم ها بيش از مردان دچار گواتر يا بيماري تيروئيد و مخصوصا پركاري آن مي شوند وپيش امد آن براي خانم هاي عصباني،سريع التاثير،داراي زندگي غير عادي،بدبين،گرفتار شب نشيني هاي مكرر،مجالس ناروا و داخل شدن دربين افرادي كه از حيث امكانات زندگي،رفاهي،آزادي بي حساب از حيث لباس،زر و زيور،طلا و جواهرات،به يكديگر فخر فروشي مي نمايند،به روحيه خانم ها فشار زيادي وارد مي كند و خانم ها را خواه ناخواه به بيماري گواتر و مخصوصا پركاري تيروئيد مبتلا مي سازد.
 
رفع يا درمان اسهال : بايد كم كم وقاشق قاشق،سيب درختي خام و رنده شده يا زغال يا سوپ هويج بدون روغن و لعاب برنج پخته يا شربت غليظ ويا سوپ خورد ويك كيسه پلاستيكي كه داراي آب گرم است در زير مقعد گذاشت وروي آن نشست.اگر نان سبوسدار را بسوزانيد و از خاكستر ان،يك قاشق سوپ خوري در هر   صبح ، ظهر و شام مصرف كنيد اسهال هاي ساده  يا شكم با اين روش ها بند مي آيد ، شربت انسولين و رازيانه هم معالج اسهال مي باشند.
 
دمل هاي چركي : براي بازكردن سر بايد از گرد تنباكو با آب خميري درست كنيد ويك لايه زخيم روي دمل بماليد وروي ان را با پارچه ببنديد و روزي يك بار خمير تنباكوي قديمي را عوض كنيد .جراحت و زخم هاي چركي نيز به همين روش و يا قراردادن يك برش از جگر گوساله يا گاو،روي خمير نرم تنباكو سريع تر التيام مي يابد.
 
سوزش معده را گاستريت مي گويند در اين حالت مخاط معده زبري خود را از دست داده و ديگر نمي تواند غذا را بخوبي هضم كند..افراد داراي گاستريت يا سوزش معده،بايد با ژله آلمينيوم يا بيسموت يا شيرين بيان آماده بدون گليسيرين،معده خود را پوشش دهند و از كلم پخته پس از 3 بار تعويض آب همراه غذا استفاده كنند يا با نهار و شام يك قاشق سوپخوري از اب كلم شور بخورند.استفاده از دم كرده گياهان ارامبخش اعصاب مانند سنبل الطيب ،گل ساعتي،،مرزنگوش،بابونه،سرخه و ليك مي تواند مفيد باشد.سوزش معده و لوله گوارشي با نوشيدن يك ليوان آب هويج تازه گرفته يا خوردن دو جرعه شير سرد بر طرف مي شود.
 
سوختگي جزئي پوست بدن : با قرار دادن پنبه آغشته به سركه يا اب نمك يا امونياك يا ماليدن عسل يا ژل برگ آلوئه ورا در روي محل سوخت ه،درمان مي شود و مي توانيد روي زخم سوختگي ،چند نوبت عسل بماليد يا ماست بريزيد تا خوب شود.
 
رفع ورم هاي چركي سر انگشتان دست و پا  : يك پياز را در اب جوش بندازيد تا بپزد سپس آن را له كنيد  وروي محل چركي بگذاريد وپس از قراردادن يك برگ انجير يا توتون  يا برگ مو در روي آن آن را پارچه ببنديد و شبانه روزي دو بار آنرا با الكل كامفره ، كمي مرطوب نماييد بزودي چرك سرباز خواهد كرد.
فرو رفتن ناخن در گوشت : آن ناخن را در ناخندانه اي پر از روغن زيتون يا پارافيت قرار داده تا خيس بخورد  و پس از 5روز روغن را دوباره تازه كنيد و ببنديد.در طول چند روز ناخن كاملا نرم مي شود و مي توان آن را از گوشت در آورد و با ناخن گير اضافه آن را گرفت.
 
 
دفع تيغ ماهي از گلو : فورا كمي پنبه هيدروفيل را قورت بدهيد و بلافاصله نان بخوريد تا پنبه و خمير نان دور ان استخوان و يا تيغ ماهي را بگيريد ودر معده بياندازد  پس از ان اسيد هاي معده ان را حل يا نرم مي كنند وبدون هيچ خطري دفع مي شود.
 
مسلول : اسانس انواع درختان كاچ،ميكروب كش است و اگرافراد مسلول در باغ هايا جنگل هاي پر از درختان كاج،سكونت دهند و ان هارا از هواي بدون ميكروب استنشاق كنند زودتر معالجه ميشود.

کسب در آمد و استخدام در طب نما

ارسال مشخصات به 09100450092


ارتباط با کارشناس طب نما


خبرنامه

logo-samandehi
شــماره ​تماس  (هر 24 ساعت 7 روز هفته):

03142629718


تهیه محصولات ازکارخانه،حذف واسطه و قیمت بسیار مناسب
گـارانـتـی مرجــوعــی در صـورت عـدم رضـایـت از خـود کالـا
اسـتـانـدارد و سـیـب سـلـامـت و کـد غـذا و دارو مـحـصولـات
ارسـال پستی ، بسـته بنـدی مطـمئـن ، عدم مشخص بودن کالـا

تـاریخ تـولیـد و انقضا( حداقـل دو سال ) بـروی تـمامـی کالاها


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا