.:: مجله طب نما - انگور فرنگی ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

انگور فرنگی

انگور فرنگی درختچه ای است به ارتفاع سه متر ، برگ های آن  قلبی پر رنگ سبز تیره ، گل های آن سفید مایل به سبز روشن به صورت خوشه ای، میوه ی ان کوچک تر از انگور بیدانه ایران است  . رنگ آن قرمز روشن و شفاف است . طعم آن ترش مزه است ، دانه ی آن فشرده است ، این گیاه در استرالیا و اسپانیا موجود است ولی در سایر نقاط دنیا کاشته می شود .

ترکیبات شیمیایی

ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺗﺮﮐﻴﺒﺎﺕ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﯽ ﺩﺭ ﺑﺮگ ﻫﺎی ﺗﺎﺯﻩ ﮔﻴﺎﻩ، ﻭﺟﻮﺩ ﺍﺳﻴﺪ ﺳﻴﺎﻧﻴﺪ ﺭﻳﮏ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﻣﻴﻮﻩ ﺍﻧﮕﻮﺭ ﻓﺮﻧﮕﯽ ﺗﻴﻎ ﺩﺍﺭ، ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻗﻨﺪ )ﺣﺪﻭﺩ ٧ ﺩﺭﺻﺪ ﺩﮐﺴﺘﺮﻭﺯ ﻭ ﻟﻮﻭﻟﻮﺯ( ﻭ ﺩﺭ ﺣﺪﻭﺩ ۵/١ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺳﻴﺪﻫﺎی ﺁﺯﺍﺩ، ﻧﻈﻴﺮ ﺳﻴﺘﺮﻳﮏ ﺍﺳﻴﺪ، ﻣﺎﻟﻴﮏ ﺍﺳﻴﺪ ﻭ ﻭﻳﻨﻴﮏ ﺍﺳﻴﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻣﻴﻮﻩ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﺳﻮﮐﺴﯽ ﻧﻴﮏ ﺍﺳﻴﺪ، ﮐﻤﯽ ﻣﻮﺍﺩ ﺁﻟﺒﻮﻣﻴﻨﻮﺋﻴﺪی، ﺗﺎﻧﻦ ﻭ… ﻳﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺩﺭ ﺗﺨﻢ ﺁﻥ ﻣﻘﺎﺩﻳﺮی ﻟﻌﺎﺏ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.ﺩﺭ ﻏﻨﭽﻪ ﻫﺎ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﻪ ﻫﺎی ﮔﻴﺎﻩ، ﺍﺳﺎﻧﺲ ﺭﻭﻏﻨﯽ ﻓﺮﺍﺭ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ. ﺩﺭ ﻣﻴﻮﻩ ﺁﻥ ﻣﺎﻟﻴﮏ ﺍﺳﻴﺪ، ﺳﻴﺘﺮﻳﮏ ﺍﺳﻴﺪ، ﺗﺎﺭﺗﺎﺭﻳﮏ ﺍﺳﻴﺪ ﻭ ﭘﮑﺘﻴﻦ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﺍﺳﺎﻧﺲ ﺟﻮﺍﻧﻪ ﻫﺎی ﺁﻥ ﻧﻮﭘﻴﻨﻦ، ﺍﻝ ﺳﺎﺑﯽ ﻧﻦ ﻭ ﺩی- ﮐﺎﺭﻳﻮﻓﻴﻠﻦ ﻳﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.

خواص درمانی و روش مصرف

انگورفرنگی طبیعت گرم و خشک دارد.

قسمت مورد استفاده : میوه ، برگ

 کم خونی ،‌کم اشتهایی : با دانه های آن مربا درست کنید ، برای کم اشتهایی و کم خونی بسیار موثر می باشد. مرتب روزانه میل شود

یبوست : آن را بدون هسته نرم بجویید یبوست را برطرف می کند.

عطش : آن را آب بگیرید بعد کمی میل کنید , عطش های بعد از تب را درمان می کند.

اشتها آور کودکان : آن را له کرده و بدون هسته آن را کمی شیرین کنید و به کودکان بالای دو سال بعد از غذا بخورانید  . اشتهای آن ها را چند برابر می کند و یبوست ان ها را برطرف می کند.

تسکین دردهای پریود : دو تا قاشق برگ خشک آن را در یک لیوان آب سرد بریزید تا یک جوش بزند و نیم ساعت دم  کرده و به مدت ده روز قبل از پریود آن را صبح و عصر صاف کرده و بنوشید.

جوش های چرکی در صورت و بدن :  دو قاشق سوپ خوری نرم شده خشک آن را با دو فنجان آبجوش پانزده دقیقه دم  کرده صاف کرده و آن را بنوشید . تفاله های آن را روی جوش ها بگذارید یک ساعت بعد بشویید تا درمان کامل ادامه دهید.

نقرس : چنانچه دچار نقرس می باشید یک قاشق از آن را دم کرده و مرتب بعد از غذا میل کنید.

بواسیر : برای درمان بواسیر از دم کرده ی آن بعد از هر وعده غذا میل کنید  ورم ها را برطرف می گرداند.

پایین آورنده اسید اوریک : برای پایین آوردن اسید اوریک دو قاشق سوپ خوری برگ خشک انگور فرنگی را با یک  قاشق سوپ خوری ریشه کوبیده ی شیرین بیان را با یک لیوان آب سرد بگذارید یک جوش بزند پانزده دقیقه دم کرده و بعد از هر وعده غذا بنوشید.


طب نما نزدیک به 10 سال است که در ضمینه تولید و عرضه محصولات عطـاری(فرآورده و غیر فرآورده) فعالیت نموده و  مجموعه ای از بهترین ،موثرترین و سالم ترین کالاها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، با توجه به حذف واسطه قیمت ها بسیار مناسب و منصفانه بوده وهمچنین امکان گـارانـتـی مرجوعی از کالا خود گواه کیفیت محصولات میباشد.تمامی محصولات دارای اسـتاندارد و سـیـب سـلـامـت ، کد غـذا و دارو و تاریخ تولید و انقضا می باشد. ارسال سفارشات در طـب نما از طـریق پست، باربری و  پیک و با بسته بندی محفوظ و مطمئن صورت میپذیرد .در حال حاضر بسیاری از فروشندگان نیز محصولات مورد نیاز خود را از طب نما تهیه مینمایند.


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

 

خبرنامه

logo-samandehi

دفتر مرکزی : 03142629718


سفارشات تلفنی : 09303030352


© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا