.:: مجله طب نما - شناخت انواع پوست ::.
آزمون مزاج شناسی
آزمون شناخت پوست
فروشگاه طب نما
پیگیری سفارش

  • ورود

  • ثبت نام

  • 0 کالا

شناخت انواع پوست

Presentation and recognition of the skin

poost

پوست یکی از مهمترین و بزرگترین اعضای بدن است که با تشکیل یک سطح محافظتی میان محیط اطراف و اعضای داخل بدن که گاهی نشان دهنده زیبایی و حالات درونی فرد بوده که اگر بدرستی از آن نگهداری شده باشد آینه تمام نمای تندرستی است و فردی که در حفظ و نگهداری و طراوت پوست خود از زمان جوانی موفق بوده باشد دارای ظاهری زیبا و دلچسب خواهد بود. اما این مسئله با معیارهای امروزی و با توجه به زندگی ماشینی و آلودگی روز افزون هوا ، استفاده از مواد شیمیایی نا مناسب و فشارهای روانی بعید به نظر میرسد و دقیقاً به همین دلایل پوست نمی تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد.

پوست دارای وظایفی از قبیل محافظت ، تنظیم دما و تنظیم ترشحات در سطح بدن است و بعلاوه با همراهی کلیه ها به دفع مایعات اضافی و همچنین سموم بدن می پردازد و همچنین تغییر و تبدیل بسیاری از مواد از طریق پوست انجام می گیرد.

ساختار پوست

پوست بدن از لایه های مختلفی که عبارتند از :

لایه خارجی با اپیدرم ، لایه میانی یا که نوعی بافت پیوندی است و لایه زیر پوست که عمدتاً از بافت چربی تشکیل شده است وظیفه تولید سلول های تازه بر عهده لایه زیر پوست یا درم است.سلول هایی که دائماً به لایه سطحی منتقل شده و تبدیل به سلول مرده یا شاخی می شوند.پوست برای محافظت خود در مقابل صدمات خارجی دارای پوششی با خاصیت اسیدی است. استفاده از مواد مناسب برای تمیز نگه داشتن پوست کاملاً ضروری به نظر می رسد. دلیل اصلی بیمارانی که از ناراحتی های پوستی رنج می برند و به متخصص پوست مراجعه می نمایند تحریکات جلدی است که با از بین رفتن سطح محافظ پوست حاصل می شود که با استفاده از مواد مناسب می توان سطح محافظ پوست را به حالت طبیعی بازگردانده و نگهداری کرد.

انواع پوست

۱-     پوست معمولی

این نوع پوست دارای ظاهری صاف و غیر شفاف است.منافذ آن کاملاً ظریف بوده و به سختی دیده می شوند. رنگ پوست در تمام قسمت ها یکسان بوده وخون رسانی در تمام مناطق آن به خوبی انجام می شود

۲-    پوست چرب

این نوع پوست به علت ترشح بیش از حد چربی براق به نظر می رسد و منافذ روی آن باز است. خصوصاً این حالت کناره های بینی ، چانه و قسمت میانی پیشانی به دلیل تجمع چربی بیشتر است و بنابراین منافذ بازتر به نظر می رسند.

۳-    پوست خشک

در این نوع پوست غدد چربی فعالیت کمتری داشته لذا چربی مختصری ترشح می کنند و به همین دلیل لایه چربی که وظیفه محافظت از پوست را بر عهده دارد مختل می شود.پوست خشک مستعد داشتن چین و جروک زودرس است.

۴-    پوست مختلط

 این نوع پوست در قسمتهایی از پیشانی ، بینی و چانه که چرب هستند سایر قسمتها خشک می باشند به این معنی که پوست هر دو حالت چرب و خشک را داراست . این نوع بسیار حساس بوده و مستعد ابتلا به انواع آلرژی ها و اگزماهای مزمن است

روش شناخت پوست

برای اینکه بتوانید نوع پوست خود را به درستی تشخیص دهید باید صبح پس از اینکه از خواب بیدار شدید و قبل از شستشوی صورت و استفاده ار لوازم آرایشی یک دستمال کاغذی نرم را بر روی صورت کشیده و آرام فشار دهید و سپس با نگاه کردن به آن بررسی کنید

پوست چرب : در تمام قسمت های دستمال لکه های چربی مشاهده می شود

پوست مختلط : لکه های چربی در قسمت های میانی پیشانی ، بینی و چانه به شکل پروانه بر روی دستمال قابل تشخیص است

پوست معمولی و خشک : هیپچگونه لکه ای دیده نمی شود


طب نما نزدیک به 10 سال است که در ضمینه تولید و عرضه محصولات عطـاری(فرآورده و غیر فرآورده) فعالیت نموده و  مجموعه ای از بهترین ،موثرترین و سالم ترین کالاها را در اختیار شما عزیزان قرار داده است ، با توجه به حذف واسطه قیمت ها بسیار مناسب و منصفانه بوده وهمچنین امکان گـارانـتـی مرجوعی از کالا خود گواه کیفیت محصولات میباشد.تمامی محصولات دارای اسـتاندارد و سـیـب سـلـامـت ، کد غـذا و دارو و تاریخ تولید و انقضا می باشد. ارسال سفارشات در طـب نما از طـریق پست، باربری و  پیک و با بسته بندی محفوظ و مطمئن صورت میپذیرد .در حال حاضر بسیاری از فروشندگان نیز محصولات مورد نیاز خود را از طب نما تهیه مینمایند.


زندگی سلامت محور با محصولات گـیاهی 

 

خبرنامه

logo-samandehi

دفتر مرکزی : 03142629718


سفارشات تلفنی : 09303030352


© حقوق کپی برداری برای طب نما محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا